BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Minúta ticha a oscarová herečka na móle: Posledná prehliadka Karla Lagerfelda pre Chanel bola plná slź
zdroj: TASR/AP

Minúta ticha a oscarová herečka na móle: Posledná prehliadka Karla Lagerfelda pre Chanel bola plná slź

Včera sa konala v Paríži posledná prehliadka módneho domu Chanel, ktorá niesla rukopis zosnulého Karla Lagerfelda.

Sú to dva týždne, čo svet obletela smutná správa o smrti jedného z najväčších módnych vizionárov Karla Lagerfelda. Jeho smrť prišla veľmi nečakane a zasiahla každého, kto sa pohyboval (nie len) v módnom biznise. Preto bola práve táto prehliadka módneho domu Chanel najočakávanejšou v histórii. A zároveň i poslednou, ktorá nesie rukopis Karla Lagerfelda.

O tom, že Karl patril k skutočným vizionárom, svedčili jeho kreácie, ale i lokácie, na ktorých predvádzal svoju tvorbu. Tú poslednú sa rozhodol odprezentovať v zasneženej alpskej dedinke, ktorú dal postaviť priamo v Grand Palais. Mólo plné umelého snehu, známych tvári a atmosféra, z ktorej naskakovali zimomriavky. Tak presne taká bola posledná šou tohto velikána. Niektoré modelky sa dokonca neudržali pri záverečnom defilé slzám.

Módnu šou, ktorá odšartovala minútou ticha, si prišli pozrieť i známe tváre ako Marion Cotillard, Kristen Stewart, Monica Bellucci, či topmodelky Claudia Schiffer a Naomi Campbell, ktoré patrili medzi Karlove obľúbenkyne. Rovnako tak i oscarová herečka Penélope Cruz, ktorá sa predstavila tentokrát v úlohe modelky. Penélope bola jednou z jeho múz a takýmto spôsobom sa mu rozhodla vzdať poctu. Na provizórnom móle nechýbala ani Cara Delevingne, ktorá tiež úzko spolupracovala s Karlom a bola tvárou niekoľkých kampaní módneho domu Chanel.

TASR/AP
TASR/AP

VIDEO: Pozrite si poslednú prehliadku módneho domu Chanel, na ktorej sa podieľal zosnulý Karl Lagerfeld

zdroj: Youtube.com/Daily Mail

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio