BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pijete tento čaj? Ak nie, tieto účinky vás môžno presvedčia, aby ste s tým začali
zdroj: pixabay.com

Pijete tento čaj? Ak nie, tieto účinky vás môžno presvedčia, aby ste s tým začali

Pijete čierny čaj? Ak nie, tak by ste mali!

O benefitoch kávy či zeleného čaju sa píše často. Ale množstvo pozitívnych účinkov pre nás má i ten čierny. Prečo sa teda oplatí pridať ho do svojho pitného režimu?
Alkylamínové antigénomi posilňujú našu imunitu a práve tie sú v čiernom čaji v dostatočnom množstve. Okrem nich sú v čiernom čaji i rastlinné polyfenoly, ktoré zas bojujú s vírusovým ochorením ako chrípka či žalúdočná chrípka.
Tie dokonca môžu zabíjať i baktérie, ktoré poškodzujú naše zuby a dutiny.
Potešíme i tých, ktorý sa denne potýkajú so stresom. Aminokyselina L-theanín znižuje hladinu kortizolu (stresového hormónu) a teda uľavuje našim nervom. Pite čierny čaj v miernom množstve a stres z vás môže raz-dva opadnúť.

Takisto, ako zelený, i čierny čaj je plný antioxidantov. Sú to presne tie, ktoré prijímame i z ovocia či zeleniny.
Istá štúdia dokonca dokázala, že ľudia, ktorí popíjali 1-2 šálku čierneho čaju denne, mali nižšiu šancu, dokonca až o 70%, že sa u nich prejaví cukrovka. Pozitívne výsledky mal i iný výskum. Ten sa zameral na naše srdce. Ak vraj bude piť viac ako 3 šálky čierneho čaju denne, tak znížime riziko mŕtvice.

Nezabúdajte však na jedno, ak chcete, aby mal čierny čas naozaj pozitívne účinnky na náš organizmus, musí byť kvalitný a nemali by ste ho piť s ničím iným. Hlavne nie s cukrom a mliekom, ako obľubujú napríklad Angličania. Takže na zdravie!

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio