BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ťažké dni prišli
zdroj: beauty.sk

Ťažké dni prišli

Opäť. Už šestnástykrát. Mišovi sa derie von štvrtý očný zub. (Keď vyjde tento, počkáme ešte na ďalšie štyri stoličky. A keď vyjdu aj tie, Mišo pôjde do školy a rovno mu začnú aj vypadávať).

Tieto jemne nepríjemné dni trvajú u nás zvyčajne týždeň. Znamená to, že sa v noci nespí, ale plače (nurofeny, panadoly, géliky ani nič podobné u nás veľmi nezaberá), takže uspávačky na rukách, rovno sa k tomu pridá upchatý nos, takže nemôže ani dýchať - to aby toho nemal málo. Keďže má upchatý nos a dýcha ústami, nevie udržať v ústach cumeľ, takže keď sa mu aj podarí zaspať, zobudí ho buď bolesť, upchatý nos alebo vypadnutý cumeľ. Horúčka k tomu musí byť, bez toho by to bola nuda.

A keď je dieťa nevyspaté, je mrzuté. A keď je mrzuté, mama má smolu. Varím veľmi narýchlo (na jedlá, ktoré treba variť viac ako hodinu, ani nepomyslím), lebo umrnčaného Miša mám zaveseného na nohe. A počas týchto dní nerobím nič, len tak levitujem okolo Miša s 5-litrovou kávou v ruke.
Keď má v týchto dňoch lepší deň, idem ho trochu vybehať vonku - nech zabudne, že ho niečo bolí. Ale keď je celý taký nijaký, že nevládze, hráme sa dnu. Ale to je tiež fajn divočina. Plač vie spustiť aj za to, že mu spadne kocka, že nevie otvoriť bublifuk, že náš kocúr spí... Všetko ho dokáže vytočiť.
Tak sa teraz rovno a verejne ospravedlňujem susedom, ktorí asi trpia tieto dni s nami. Pretože keď Mišovi odsávam sople, plače tak, že to podľa mňa počujú aj v Rakúsku. Gratulujem úprimne mamám, ktoré mi povedia: "Ja ani neviem, kedy môjmu zuby vyšli." Zato ja viem! Aj moje kruhy a vačky pod očami to vedia.
PS.: Počas písania tohto blogu som ho musela ísť pomojkať a uspať 4x. Pre zmenu sa budí na kašeľ. Nestíham napísať viac, prepáčte. Nuž, život jednej mamy.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio