BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 vecí, ktoré by ste rozhodne nemali raňajkovať! Zabudnite na jogurty či ovocné šťavy
zdroj: pixabay.com

5 vecí, ktoré by ste rozhodne nemali raňajkovať! Zabudnite na jogurty či ovocné šťavy

Áno, raňajky síce tvoria základ dňa, ale to neznamená, že je jedno, čo ráno na prázdny žalúdok zjete.

Jogurty

Mnohí prepadli doslova jogurtovému šialenstvu a do svojej raňajkovej rutiny zaraďujú práve tieto mliečne výrobky. Ale je to naozaj veľká chyba. Okrem samotných jogurtov by ste sa celkovo mali vyvarovať rannej konzumácii mliečnych potravín. Studená strava hneď zrána škodí slezine, a kyselina chlorovodíková, ktorá v žalúdku vzniká, likviduje mliečne baktérie. Takže tvrdenie, že jogurt napomáha nášmu tráveniu nie je úplne pravdivé. Pomôže, ale ak ho skonzumujete dve hodiny po raňajkách alebo pred spaním. S týmto tvrdením sa dokonca stotožňuje i čínska medicína.

Pečivo

A čo takto čerstvé pečivo? Bohužiaľ, i tu vás sklameme. Droždie, ktoré je obsiahnuté v týchto potravinách, má za následok nepríjemné nadúvanie a plynatosť. Opäť by ste sa teda mali vyvarovať konzumovaniu jogurtov na prázdny žalúdok.

Citrusové šťavy

Ďalší nebezpečný "zabijak" nášho zdravia. Nie len citrusové šťavy, ale celkovo ovocie tohto druhu ničí náš žalúdok a môže dokonca spôsobiť jeho zapálenie, či iné nepríjemné problémy. Takže zabudnite na idylku z reklamy - čerstvo odšťavené pomaranče. Čistá voda či teplý čaj by mali byť jedinými rannými nápojmi na lačný žalúdok. 

Rajčiny

A čo také paradajky? Na prvý pohľad sú neškodné, poviete, že je to zelenina, predsa to môže byť zdravé, no i tu platí veľké "ALE"! Samozrejme, rajčiny skrývajú množstvo vitamínov, ktoré sú zdraviu prospešné. Ale nie ráno. Vtedy ich konzumácia môže napríklad spôsobiť nepríjemné vredy. 

Banány

Medzi nevhodné raňajkové voľby patria tiež aj banány. Exotické ovocie, ktoré je veľmi obľúbené je však pomaly stráviteľné. A taktiež spôsobuje nadúvanie. Odborníci odporúčajú konzumovať toto ovocie až po obede. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio