BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Veľký problém mnohých ľudí: Bojujete s týmto aj vy?
zdroj: pixabay.com

Veľký problém mnohých ľudí: Bojujete s týmto aj vy?

Dnes má potrebu každý každému vyhovieť. Zároveň však kvôli egu nevieme uznať prehru...

Uznať pravdu toho druhého

Dokážete si priznať, že ste sa mýlili? Mnohí nie. Ale tiež by nezaškodilo, ak by ste sa to predsa len naučili. Povedať: „Áno, máš pravdu, ja som sa mýlil“ je dnes skutočne vzácnosť. O to viac si ale tých, ktorí to povedať vedia, dokážeme vážiť. Naučte sa to teda i vy, aby ste mohli patriť medzi nich. Ocenia to vaši blízki a uvidíte, i vám sa tak trochu uľaví, ak dáte ego a tvrdohlavosť bokom...

Naučiť sa hovoriť "NIE"

Hovoriť „NIE“ je veľkým problémom mnohých ľudí. Bojíme sa odmietnuť druhých, pretože máme strach z toho, že sa na nás druhí budú hnevať. Lenže nie jej vaša povinnosť zakaždým vyhovieť každému. Navyše, vždy musíte myslieť v prvom rade na seba. Ak zakaždým budete chcieť ľuďom vyhovieť, a to i na úkor vlastného času a vlastných povinností, tak si vôbec nepomôžete. Naučte sa teda hovoriť NIE! Kamaráti, ti skutoční, sa na vás hnevať nemôžu. A už vôbec nie, ak ich odmietnete preto, lebo máte svoje povinnosti. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

Nie je to tvoja starosť

Necháme si hovoriť do všetkého od druhých, vytáča nás to, žerie nervy, ale nepovieme to. Mnohým robí tiež problém povedať „Nič ťa do toho nie je!“, pretože sa opäť bojíme, že sa na nás niekto urazí. Ale neurazí. Musia i vaši kamaráti pochopiť, že občas je mlčať zlato a vy si musíte svoje veci riešiť po svojom. A nebojte sa to povedať i rodinným príslušníkom. Jednoducho všetkým, ktorí strkajú nos do vecí, do ktorých ich naozaj nič nie je.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio