BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Porazte celulitídu vďaka strave: Stavte karty na tieto potraviny
zdroj: Instagram.com/denisadvorakova

Porazte celulitídu vďaka strave: Stavte karty na tieto potraviny

Strašiak každej ženy - celulitída. Ako sa s ňou čo najúčinnejšie popasovať?

Celulitída trápi každú druhú ženu. Mladšie i staršie, štíhlejšie i tie s plnšími krivkami. Jednoducho nájde si každého bez ohľadu na vek či váhu. Ak dostala i vás, nepodliehajte panike. Môžete s ňou bojovať a zvíťaziť. Ale bude na to potrebné viac, ako len cvičenie či večerné masírovanie si nôh.

Dôležitá je strava. Dokonca ešte dôležitejšia, ako samotné cvičenie. Takže ak nie je zrovna ukážková, je najvyšší čas ju pozmeniť a dopriať telu malý detox, ktorý ho zbaví toxínov. Práve tie sú zodpovedné za vznik pomarančovej kože, ktorej sa každá žena bojí. Takže očistené telo zohráva kľúčovú úlohu v tomto boji. A ako čo najefektívnejšie a v podstate nenáročne zbaviť telo škodlivých nánosov? Zahrňte do svojho jedálnička tieto potraviny:

Sacharidy - zahrňte ich do stravy čo najviac. Ideálne v podobe ovsených vločiek, pohánkovej múky či celozrnnej ryže.

Ovocie - to by malo byť len čerstvé, žiadne mrazené. A skôr ako si z neho robiť šťavy, ho radšej zjedzte normálne - ako jedlo. Spolu so zeleninou by ste si ich mali zadovážiť vždy z overených zdrojov, vyhýbať sa tým pádom rôznym supermarketom. Skúste navštíviť tržnicu a nájsť si svoj obľúbený stánok.

Mäso - ani to nemusíte vynechávať, ale záleží taktiež na tom, odkiaľ je. V tomto prípade sa oplatí staviť na kvalitu a tak pri nákupe mäsa vynechajte opäť klasické supermarkety, ale skúste mäsiarstva a rôzne bio chovy.

TOP 5 potravín

Cesnak - nielen že dokáže prečistiť lymfatický systém, naozaj viditeľne zmierňuje celulitídu.

Brokolica - pomáha zabraňovať tvrdnutiu kolagénových vlákien. 

Citróny - toto ovocie pôsobí veľmi detoxikačne na organizmus a rýchlejšie sa vďaka nemu zbavíte toxínov.

Avokádo - boom okolo avokáda neutícha a to je dobré. Skutočne ide o tzv. superpotravinu, ktorá vám i v tomto môže pomôcť. Avokádo pomáha znižovať hmotnosť, čo môže tiež ovplyvniť stav vašej celulitídy. 

Pomaranče - rovnako ako citróny, pôsobia aj pomaranče detoxikačne a zároveň udržujú bunky v rovnováhe.

Na záver dodáme, to čo by však malo byť samozrejmosťou. Pitný režim. Lebo ten je alfou omegou takmer každého problému. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio