BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Choď s dieťaťom na výlet
zdroj: beauty.sk

Choď s dieťaťom na výlet

A vrátiš sa dobitá ako Lazar. Toto sa podarilo mne cez víkend.

Mám to šťastie, že mám najlepšie kamarátky. A sme spolu od škôlky. Chodili sme spolu na základnú, strednú aj vysokú školu, nikdy sa naše cesty nerozdelili a dúfam, že sa to ani nikdy nestane. Jedna z nich býva dokonca aj tu, blízko mňa v Bernolákove a ďalšia na Dubovom, v mojej rodnej dedine. A teraz prišla na víkend za nami. Rozhodli sme sa, že celý víkend strávime spolu aj s našimi deťmi.  Takže keď sú spolu tri deti - 4-ročné, 1/5 ročné a 9-mesačné, vyzerá to asi tak, že najstarší robí zle môjmu, môj skríkne a vyplaší tým to najmenšie, takže sa rozrevú všetci traja.
Dokonca sa nám podarilo ísť večer spolu von - len my tri. Každá sme si uspali svoje dieťa a nechali ockov, aby ich strážili. Normálne sme šli tu, v Bernolákove na víno a boli sme vonku skoro dve hodiny!  Ono sa to nezdá, ako veľa, ale keď vstávaš s dieťaťom ráno o 5:30, úplne to stačí. A navyše, za tie dve hodiny som sa dozvedela od báb oveľa viac, ako za celý predošlý deň. Lebo vždy, keď sú s nami deti, počujem z každej vety maximálne polovicu a potom už vnímam Miša - kam bežal, kde je, čo kričí... A navyše, 1x po 20 mesiacoch som šla na víno, takže som si to užívala nesmierne!!!

Na druhý deň sme šli spolu s deťmi do Malkia parku - je to zoo, kde sú zvieratá zachránené z cirkusov.
Všetko bolo super, my nadšené, deti nadšené... zo mňa nadšenie jemne opadlo, keď som sa pri surikatách nechtiac chytila elektrického drôtu.
Tá rana nebola obrovská, ale dosť silná na to, aby mi ešte 10 minút tŕpla ruka a aby hanba stála za to. Môj výkrik počulo a videlo asi 50 a viac ľudí, pretože práve v tom momente sa tam odohrávalo komentované kŕmenie. Nevadí, utekala som sa hanbiť ďalej od výbehu... Aby hanby nebolo málo, pred reštauráciou plnou ľudí som sa potkla o vlastné nohy a spadla na zem ako vrece zemiakov. A ja sprostá som sa začala na tej zemi tak strašne smiať, že v tom momente sa na mňa pozrel aj ten, čo si môj pád nevšimol. Po tomto som už ale naozaj chcela ísť domov. Mám chrasty na ruke, lakti, modré koleno... Ale zážitok veľký.
Takže na tento víkend asi ťažko ja, alebo moje kamošky zabudneme. Ak mi ostane na ruke jazva, vôbec mi to nebude ľúto, lebo tento víkend si takúto luxusnú pamiatku zaslúži.
A môj Mišo všetky tieto moje hanby tíško pozoruje, nekomentuje, pretrpí a ľúbi ma stále rovnako. Aspoň dúfam!!!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio