BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vidiečan v meste
zdroj: beauty.sk

Vidiečan v meste

Skoro 10 rokov som bývala v Petržalke, mala som ju rada a teraz som znova objavila jej čaro.

Včera som tak nečakane viezla kamošku z Bernolákova k doktorke do Bratislavy - Petržalky. Samozrejme, Mišo šiel s nami, lebo veď kam by som ho dala? Je to moja malá milovaná olovená guľa na nohe (nech to tak ostane čo najdlhšie).
Vyhodila som kamošku pred poliklinikou a my s Mišom sme ostali von. Napriek tomu, že som tu bývala skoro 10 rokov, ostala som jemne stratená. Viem presne, kde je aká kaviareň, kde aká krčma, obchod... Ale kam tam s dieťaťom, to netuším. Kým som nemala dieťa, nemala som najmenší dôvod sústreďovať svoju pozornosť na takéto miesta.
Mišo to ale vymyslel za mňa - začal híkať na autobusy. V Bernolákove je predsa len menšia premávka. A keďže bývame v poli, tak autobus vidí ozaj iba v Bratislave. Sadli sme si teda na lavičku na zastávke MHD a sledovali autobusy. Mišo bol úplne v tranze. Sedeli sme, kývali sme si nôžkami, ja som mu hovorila, aké číslo autobusu ide, a ktorým smerom autobus ide a Mišo bol šťastný.
Tak si hovorím, že spravím mu Vianoce a kúpila som si sms lístok a keď prišiel ďalší autobus, schytila som ho na ruky a naskočila som do autobusu. A tu už som si nie úplne istá, či nezabudol dýchať. Nevedel, či skôr pozerať na ľudí, von oknom, na dvere, ako cinkajú, keď sa otvárajú a zatvárajú.... Previezli sme sa dve-tri zastávky, vystúpili a naskočili na ďalší. Potom sme naskočili na ďalší a ďalší a takto sme sa vozili pol hodinu.
Ja vôbec neviem, ako sme vyzerali v očiach cestujúcich - ale Mišo zabudol od údivu zatvárať ústa a ja som sa usmievala ako nepríčetná, lebo som mala šialenú radosť z toho, ako sa dieťa teší.

Nikdy som neverila, že ma raz bude MHD takto baviť. Keby sme mali čas, vozila by som sa s ním aj celý deň. A nabudúce si spravím presne takýto výlet - budeme MHD brázdiť ulicami Bratislavy. Lebo toto bolo naozaj veľa muziky za málo peňazí (ten lístok ma stál 1 euro).
Keď mi kamoška písala, že už je u doktorky vybavená, tak sme vyskočili z autobusu opäť pred poliklinikou a vtedy som si všimla, že za poliklinikou je obrovské detské ihrisko.
Ako dobre, že som si ho nevšimla hneď na začiatku!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio