BEAUTY.sk BEAUTY.sk

6 vecí, vďaka ktorým môžete byť skutočne šťastný: Kľúčom sú nepodstatné detaily
zdroj: pixabay.com

6 vecí, vďaka ktorým môžete byť skutočne šťastný: Kľúčom sú nepodstatné detaily

Dá sa dosiahnuť šťastie? Samozrejme. A ľahšie, než by ste čakali.

Možno to znie neuveriteľne pre niektorých, ale skutočne šťastní ľudia si dokážu vychutnávať i rána a plnými dúškami. A to môžete i vy. Stačí ak sa naučíte zopár rituálov od týchto ľudí, na ktoré nedajú dopustiť. Zmeňte svoj život a začnite byť i vy konečne spokojní.

Buďte sami

Najvyrovnanejší a skutočne veľmi šťastní ľudia sú práve tí, ktorí vedia byť sami. Nepotrebujú mať zakaždým okolo seba ľudí, priateľov, rodinu, známych... Vedia si vychutnať deň sami so sebou, nemajú problém zájsť si do kina, na obed či na prechádzku. A nepotrebujú k tomu žiadny doprovod. Naučte sa tráviť viac času osamote a uvidíte, ako veľmi vás to môže napĺňať. 

Vstávanie

Nový deň, môže znamenať nový začiatok. Tí, ktorí si to ráno uvedomia, vstávajú vždy s úsmevom na tvári. Ak prestanete frflať každé ráno, keď vám zazvoní budík, hneď sa zmení i váš deň. Je to tá najmenšia maličkosť, ktorú môžete pre seba každé ráno urobiť.

Čítanie

Nemusíte čítať hneď romány či ťažkú literatúru. Ale len čítať. I toto je rituálom skutočne šťastných ľudí. Prečítať si dennú tlač, zopár strán motivačnej knihy...

Ranné aktivity

Skutočne šťastní ľudia nedajú dopustiť i na športové aktivity hneď zrána. Je to celkom normálne. Nabijete sa energiou a vaše dni budú vyzerať úplne inak. Nemusíte podávať veľké výkony, pokojne stačí, keď sa napríklad do práce presuniete po svojich. I taká polhodinová prechádzka dokáže urobiť veľa.

Meditácia

Nemusíte sedieť v tureckom sede so zatvorenými očami. Pokojne stačí pár minút ticha pri vašej rannej káve či raňajkách, alebo len tak pri sedení za stolom. Keď trochu vypnete, sústredíte sa len na seba, na dýchanie. Na záver si povedzte, čo všetko by ste chceli dnes splniť. Ak si na konci dňa odškrtnete veci zo svojho pomysleného zoznamu, budete mať zo seba hneď lepší pocit.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio