BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Známa Slovenka o živote a výchove dcérky na Bali: „Rodič by sa nemal obmedzovať kvôli deťom“
zdroj: Instagram.com/mimipalikan

Známa Slovenka o živote a výchove dcérky na Bali: „Rodič by sa nemal obmedzovať kvôli deťom“

Mimi Candi Pelikán nám porozprávala čo to o živote na ostrove, ktorý v súčasnosti patrí medzi vychytené dovolenkové destinácie. No pre ňu to je už niekoľko rokov domov. A práve tu stretla muža svojho života a vychováva tu tiež ročnú dcérku.

Odvážny plán

Rodáčka z Bratislavy sa pred 5timi rokmi rozhodla zbaliť si kufre a s kamarátkou Katkou vyraziť na Bali. V čase, kedy sa o tomto ostrove v našich zemepisných šírkach nehovorilo tak veľmi ako dnes, to bol pre mladé dievčatá celkom odvážny plán. A ešte odvážnejšie bolo odhodlanie podnikať tu. Spontánny nápad a skok do neznáma sa im však celom vyplatil. Samozrejme, Bali párkrát už navštívili, ale predsa len to tentokrát bolo o niečom inom. „Vedeli sme síce, kam ideme, ale je rozdiel, ak tu je človek na dovolenke a ak sa tu snaží si nejako zarobiť peniaze. S Katkou sme sa rozhodli prenajímať vily, a vtedy sme zistili, že nevieme tak základné veci ako kde zohnať upratovačku, údržbára, či kde nakúpiť kachličky...,“ spomína s úsmevom sympatická blondína.  Hľadanie vhodných víl bolo tiež náročné a trvalo to dlhé mesiace. Takže žiadna idylka to so začiatku rozhodne nebola.

Život na Bali

Po dvoch rokoch na Bali spoznala Mimi svojho manžela, s ktorým vychováva spoločnú dcérku. Práve na tomto ostrove. I keď je pre mnohé mamičky nepredstaviteľné vychovávať dieťa na mieste, kde občas badateľne vidieť rozdiel i v základných hygienických návykoch, Mimi priznáva, že je tu veľmi spokojná. „Ja som sa už počas tehotenstva nastavila tak, aby som nebrala dieťa ako nejakú prekážku, čo niektoré dvojice stále tak vnímajú. Dieťa príde predsa do môjho života. Samozrejme, sú veci, ktoré som zmenila, ale nevidím dôvod, prečo by malo byť „zlé“ vychovávať dieťa v takejto krajine, prípadne s ním cestovať. I keď stretávam sa s takými názormi, že deti do troch rokov nepatria do lietadla a pod... Prídu mi úplne nezmyselné. I keď s rodinou často cestujeme, let sa snažíme malej vždy spríjemniť, vyberáme si nočné lety, aby ich prespala a zatiaľ sme nemali žiadny problém. Myslím si, že je blbosť ak sa rodičia kvôli deťom obmedzujú. Môžu tak prísť o veľa.“

Nový biznis

I keď prenájom luxusnej vily teraz riadi jej manžel, nie je Mimi ženou v domácnosti. Po dlhšom rozhodovaní sa a nemalom pošťuchnutí od svojho manžela, si splnila ďalší sen a rozbehla vlastnú firmu s predajom ručne robených šperkov. I keď so začiatku mala skromné plány, prekvapil ju úspech a záujem o jej šperky s príznačným názvom Biu Bali. „Šperky boli vždy mojou srdcovkou a chcela som sa tomu venovať. Len som nikdy nevedela nájsť tú odvahu začať. Návrhy som si v šuflíku schovávala roky. A keď som to raz spomenula manželovi, tak ma začal do toho tlačiť, lebo videl, že sa toho bojím. Priznávam, že keby ho nemám, tak možno doteraz značku nerozbehnem. Zo začiatku som teda do výroby dala len zopár kusov, manžel sa mi však vysmial, aby som dala urobiť aspoň dvojnásobok. Tak som do toho šla. A za dva týždne sa všetko vypredalo, z čoho sa mi opäť smial...“

zdroj: Instagram.com/biubali

Bali podľa Mimi

Samozrejme, už keď sme sa s touto večne usmievavou blondínkou stretli, nemohli sme sa neopýtať na miesta, ktoré sú na Bali pre ňu najkrajšie či akousi srdcovou záležitosťou. Tak čo odporúča navštíviť? „Mám rada Ubud, ale svojimi očami. Nie tie známe turistické veci ako Ubud Market či Monkey Forest. Doslova trpím, ak mám isť na tieto miesta. A tiež mám rada Pandawa Beach, je to jedna z mojich najobľúbenejších pláží, kde viete zájsť až autom. Mám tam svoj obľúbený Warung, kde ma už poznajú. Obľubujeme s manželom aj Uluwatu pláž, on si tam rád zasurfuje. Je to krásna pláž, len tam vedie veľa schodov, tak je fyzicky náročnejšie sa tam dostať. Obľúbeným miestom pre mňa sú i ryžové terasy Jalituwih, nie je to úplne turistická zastávka, takže väčšinou to je tam prázdne. Sú chránené UNESCOM a patria medzi najväčšie ryžové terasy. Zaujímavým miestom je i Amed,“ dodáva na záver stretnutia svoje tipy.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio