BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Najkrajšie obdobie máme!
zdroj: beauty.sk

Najkrajšie obdobie máme!

Myslím, že odkedy som mama, ma práve toto obdobie baví zatiaľ najviac.

To dieťa moje ma nenaštvalo tak poriadne už pár týždňov. Ale čo je najviac super, dostal rozum!
Už to, že chodí, je pre mňa paráda. To, že pol roka mi všade na ulici zdrhal, je druhá vec. Pol roka som s ním potichu a trpezlivo (niekedy aj nie potichu a nie trpezlivo) "trénovala" a vysvetľovala, že sa neuteká mame, že sa nehádžeme pod autá, že sa neschovávame mame za každým rohom...  Miliónkrát som mala infarkt, miliónkrát mi zrhol aj v nákupnom centre a ja som letela za ním, potom som si nepamätala, kde som nechala kočík, miliónkrát sa mi hodil o zem, keď som chcela, aby mi dal ruku, miliónkrát sa hodil o zem a vrieskal, keď som potrebovala ísť iným smerom, ako sa pánko práve rozhodol utekať.
Ale teraz, ako keby uťal a všetky tieto truce a vzdory opustil a ja milujem s ním chodiť von, lebo konečne nemám od jeho naháňačiek mokrý chrbát. Prestal bojovať, chodí pekne popri mne, dokonca mi hocikedy sám podá ruku, vždy, keď ide auto, chytí sa ma, alebo keď je ďaleko odo mňa, postaví sa na chodník alebo na kraj cesty a stojí, kým auto neprejde, až potom sa pohne.
Pred pol rokom som zúfalá prosila kamošky so staršími deťmi, že ako ho mám naučiť, aby nezdrhal. Vždy a každá mi povedala: "Nechaj ho, to ho prejde." A naozaj! Prešlo ho to. Akože je pravda, že som s ním celé dni vonku a myslím, že na moju výbušnú povahu, veľmi trpezlivo stále dookola vysvetľovala. A fakt prestal. Ale myslím si, že nášho kocúra sme vycvičili rýchlejšie.
Ale mamy, ktoré ste v štádiu trhania si vlasov, prestante si ich trhať, fakt je to len obdobie a prejde.
A keď vás dieťa chytí za ruku, je to mega pocit! Teraz má obdobie, kedy začína tak krásne prejavovať lásku. Hocikedy cez deň príde a dá mi pusu, hocikedy príde a pohladká ma, pošteklí ma, postíska ma a ja sa miliónkrát za deň idem roztopiť.
Akurát mi je s ním až tak dobre, že som sa včera rozplakala rovno 3x:
Prvýkrát - keď som ho na dve hodiny nechala mojej sestre, lebo som potrebovala ísť k lekárke.
Keď som mu mávala na rozlúčku, najviac na svete som sa rozplakala. (Aj keď on bol úplne šťastný, že bude zas s mojou segrou - miluje ju nesmierne.) Keď ho dám do škôlky, budem musieť byť asi na lexaurine.
Druhýkrát - keď mi doktorka povedala, že ma chce vypísať na týždeň do nemocnice.
Týždeň bez Miša? Veď ja som bez neho ešte nebola ani jediný deň! Tak som sa jej rovno rozplakala v ordinácii a žiadna nemocnica sa konať nebude ani za svet. Kým Mišo nebude mať 18 rokov, ani sa od neho nepohnem.
Tretíkrát - keď som si ho po dvoch hodinách vyzdvihla u sestry a viezla si ho v aute domov. Som bola šťastná, že ho mám znova pri sebe.

Viem, že som jemne prepnutá, silno naviazaná na neho a najviac šťastná, že ho mám. A tak sa mi to páči.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio