BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ošiaľ okolo zelerového džúsu: Prečo ho odborníci odporúčajú piť každý deň?
zdroj: pixabay.com

Ošiaľ okolo zelerového džúsu: Prečo ho odborníci odporúčajú piť každý deň?

Hitom tohto roka je nepochybne zelerový džús, ktorý údajne patrí medzi superpotravinu sezóny. V čom spočíva tajomstvo tohto nápoja?

Zvýši váš sexuálny apetít

Začneme celkom neobyčajným benefitom. Zeler je vynikajúci liek na potenciu, a je dokázané, že je to skutočne silné afrodiziakum, ktoré v minulosti s obľubou využívali i starí Rimania. A dokonca pôsobí i na ženy! Zlepšovanie sexuálneho apetítu však nie je jediným plusom zeleru.

Vďaka tomu, že obsahuje veľké množstvo vitamínov skupiny B, prospieva k správnej funkcii pečene a čriev. A tiež rastu nechtov, vlasov a lepšiemu stavu pokožky, čo opäť ocenia najmä ženy. Samozrejme, v zeleri nájdeme i rad ďalších prospešných látok - vitamíny C, A, K, E, draslík, horčík, sodík, železo... Jednoducho kvantum látok, ktoré ocení naše telo. Takže chápete ten boom okolo tohto nápoja. Až nás prekvapuje, prečo to neprišlo skôr.

Jeden pohár zelerovej šťavy pomôže tiež vášmu tráveniu, k lepšej imunity a najnovšie výskumy z univerzity v Illinoi potvrdzujú, že zeler môže byť v budúcnosti liekom na demenciu. 

Pripravte si ráno zelerový džús

Tento nápoj si môžete pripraviť doma, ideálne ho vypiť rovno na raňajky. I keď prísť mu na chuť je pre mnohých náročnejšie, kvôli výsledkom sa oplatí to "pretrpieť". Ak predsa len nepatríte medzi veľkých fanúšikov tejto zeleniny, môžete ju nakombinovať s inými, rovnako zdravými surovinami. A čo potrebujete na prípravu tohto životabudiča?

polovica zeleru
šťava z jedného citróna
3 jablká
2 až 3 mrkvy
2 dl vody

Ovocie a zeleninu očistite a rozmixujte alebo odšťavte, zrieďte s vodou a môžete pridať i spirulinu, jačmeň či chia semiačka. Na zdravie!

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio