BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Krásna vďaka trom vitamínom: Tieto zmenia vašu pleť na nepoznanie
zdroj: pixabay.com

Krásna vďaka trom vitamínom: Tieto zmenia vašu pleť na nepoznanie

Ani najdrahšie krémy vám nepomôžu k lepšej pleti, ak si nedáte záležať na strave. Preto sa vyplatí staviť na trojkombináciu týchto vitamínov.

B

Práve B-vitamín je v kozmetickom priemysle používaný najbežnejšie. A nie len tak bezdôvodne. Jeho silu by ste rozhodne nemali podceňovať. „B“éčko dokonale hydratuje a zvláčňuje pleť tým, že udržiava vodu v pleti a tak vytvára bariéru na jej ochranu. Pravidelným užívaním B-komplexu bude navyše vaša pleť pôsobiť žiarivejšie a tón pleti bude zjednotenejší. A to sú dôvody, pre ktoré sa oplatí zaobstarať si práve tento vitamín.

E

Vitamín E známy i ako Tokoferol, je práve tým pomocníkom, ktorý vás môže zbaviť problémov s pleťou. Má silné antioxidačné účinky a chráni pokožku rovnako, ako vitamín C, vďaka čomu môžete byť nie len krajšia, ale i mladšia. A ktorá netúži práve po takýchto účinkoch? Vitamín E dokáže okrem zlepšenia stavu pokožky tiež liečiť drobné ranky, znižovať únavu a zvyšovať sexuálnu výkonnosť. Navyše, v kombinácii s vitamínmi A a C pôsobí veľmi antioxidačne. Ak chcete primárne zlepšiť stav svojej pleti, tak skúste tento malý trik - namiesto toho, aby ste ho zjedli vo forme tabletky, radšej si ju rozpoľte a obsah na neste na pleť ako sérum. Ak tak budete robiť každý večer pred spaním, čoskoro budete prekvapené s viditeľných výsledkov.

K

Po tomto vitamíne by ste mali siahnuť najmä vtedy, ak vás trápia drobné jazvičky na pleti. No má i pozitívne účinky na tmavé kruhy pod očami. A spozornieť by mali aj tie z vás, ktorá bojujú s vráskami. I tu sa preukázal K-vitamín ako účinný prostriedok v boji so starnutím. Tak prečo ho neskúsiť...?

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio