BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Na dedine je mega
zdroj: beauty.sk

Na dedine je mega

Odtrepať sa na materskú do dediny bol najlepší nápad, aký sme mali. Viem, že keď naskočím do práce a budem musieť každý deň dochádzať do Bratislavy, budem sa na toto celé asi pozerať inak. Menej pozitívne. Ale teraz som tu najviac šťastná.

Viete, ako to tu vyzerá? Celá naša ulica je jedno veľké detské ihrisko. Keďže sme uprostred poľa, nemáme tu obchod, zatiaľ ani detské ihrisko, sme tu také "domčeky v prérii". A väčšinou v každom dome na ulici sú podobne staré deti ako je môj Mišo. A keďže je naša ulica tichá "venčíme" deti na ulici. Všetky vytiahnu svoje motorky, odrážadlá a kolobežky a idú si svoj detský párty život. A my - mamy - len sledujeme, či žiadne z detí nechýba.
Naposledy som napočítala nasledovný počet:
7 mám + 15 detí - z toho 2 ešte v bruchu a 3 v kočíkoch (to sme taká obvyklá zostava. +/- nejaká mama a dieťa hore hole).
A keď náhodou chce okolo nás prejsť auto (na našej ulici nemáme chodníky), každá mama chytá deti, ktoré má akurát čo najbližšie pri sebe. Väčšina domov tu ešte nemá ploty, tak je bežné, že celá táto grupa vbehne do niektorého dvora. Chvíľu sme na našom dvore a keď všetky deti omrzí naše pieskovisko, šmýkačka a hojdačky, plynulo sa deti presunú k susede oproti, potom k ďalšej a ďalšej.... My za nimi len beháme a snažíme sa, aby žiadne dieťa neprizabilo iné, alebo aby nejaké dieťa nerozobralo niekomu dom a dvor. A potom pozriem na hodinky a zistím, že sme vonku už 5 hodín a hádam by som mohla dať tomu dieťaťu aspoň večeru a šupnúť ho spať.
Ako som bola na začiatku materskej hnusná a protivná a nechcela som sa kamarátiť s inými mamami, lebo ma debaty o zuboch a plienkach nebavili, bola som silno asociálna a nemala som potrebu naháňať si nových kamarátov, lebo tých, čo mám, mi bohate stačia, tak teraz som zase úplne niekde inde.
Ono sa tomu vlastne nedá vyhnúť. Keď som s deckom na ulici a moje dieťa sa skamaráti s iným, zas nie som blbá, aby som ignorovala jeho mamu. A zistila som, že tie debaty vedia byť celkom príjemné, dokonca sa už teším z toho, keď vidím, že je pred našim domom veľa detí a mám. A tu už ani nejde o mňa, ale Mišo tu už má veľa kamarátov a keď vidím, ako sa vždy teší, keď vidí všetky decká na ulici, moje "asociálne staré ja" niekde odpochoduje a teší sa, že je Mišo šťastný.
Naposledy sme sa smiali, že by sme si mali kúpiť mikrobus, lebo keď nám o pár rokov všetky deti zdrhnú svorne do dediny na pivo, vždy jedna z nás sadne a privezie všetky deti naspäť
. Áno, my už myslíme dopredu. Stala sa zo mňa úplne obyčajná mama.  A je to neobyčajne pekné!!!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio