BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Synček začal bojovať
zdroj: beauty.sk

Synček začal bojovať

Ak si niekto myslí, že sa 24/7 od rána do večera usmievam na svoje dieťa, tak sa veľmi mýli.

Akože, sú aj také dni, ale pomedzi toto láskou ovenčené usmievanie sa sem tam objaví aj najväčší výbuch hnevu a nervov. Aj teraz mám tlak vhodný na tabletku alebo aspoň na dva poháre vína. Mišo má čudesné obdobie - také plné extrémov. Už asi mesiac to trvá a ja si myslím, že iba jednoducho rastie.
Papá za troch - všetko a veľa a stále stojí pri chladničke a kričí "ham". Pripadám si ako kuchárka v závodnej kuchyni, mám pocit, že nonstop som v kuchyni a chystám jedlo. Ale z toho sa akože teším, lebo denne sfutruje dva taniere polievky - akejkoľvek, tanier hlavného jedla, dve jablká, milión paradajok, uhorky, sladkosti nepýta žiadne... Akože jedálniček má krásny, to sa hrdo chválim.
A naozaj rastie. Merala som mu nohu pred mesiacom - mal veľkosť 23. Odmerala som mu ju teraz - hop - veľkosť 24. Asi mu všetko to jedlo ide do nôh.
Celý deň sa nezastaví, behá, lieta, opakuje slová... všetko je super a deň je krásny, kým nepríde večer. Konečne mi začali vďaka tabletkám rásť vlasy a ja mám chuť si ich každý večer vyšklbať. Mišo začal večer bojkotovať spánok.
Ja som od jeho narodenia spánkový terorista a vždy som mu na minútu presne dodržiavala spánkový režim. Vždy si aj program dňa, výlety, kávy, čokoľvek plánujem tak, aby o 12:00 spal pekne vo svojej posteli. (V kočíku vonku mi spať nevie - lebo vníma všetko, čo sa deje naokolo a všetko ho zaujíma).
Takže každé ráno vstávame okolo 7:00, o 12:00 znova pekne spí minimálne dve hodiny a o 20:00 už tiež vždy spal. A ja mám krásny život s jeho spánkom a dosť času aj sama pre seba a večer o 20:00 pekne vyložené nohy. Až doteraz.
Večer sa tvári unavene, ale akonáhle ho dáme do pyžama, začína cirkus. Keď sa snažím ho uspať a som pri ňom v izbe, má nekonečnú potrebu rozprávať. Bude mi vysvetľovať neviem čo aj dve hodiny. Tak teda z izby odídem. On zatiaľ hodí cumle cez celú izbu, vyhádže perinu, plyšáky a z postieľky si spraví trampolínu. Pol hodinu je schopný skákať a potom začne vrieskať, že je tam sám. I teda k nemu idem a opäť začína debatný krúžok - z jeho strany. Uspávanka nehrozí - to rovno začne tancovať. V horšom prípade začne rovno spievať a tancovať aj bez mojej pomoci.
Nech robím čokoľvek, nevie zaspať. Skúšala som ho dávať spať neskôr, aj tak minimálne hodinu šaškuje. Mám ho prestať dávať spať cez deň? Toto si nechcem ani predstaviť. On rád spí cez deň - pokojne aj tri hoďky vie pospať. Doobedu aj poobede sme vonku - a to nonstop behá a lieta, takže energie vydá toľko, že ja už nevládzem.
Ak máte tip, ako s týmto zabojovať, sem s ním, prosím! Ak mi poviete, že je to len obdobie a prejde, aj to ma poteší. Ak je toto definitívne boj z jeho strany, musím si kúpiť parochňu, lebo na tieto moje nervy sú aj tabletky na rast vlasov prikrátke.
Som slniečková mama, premotivovaná, šťastná, trápna celá a nesmierne milujúca svojho Miša.  Kým neodbije 20:00. A mením sa na hnusnú, nervóznu, nadávajúcu, zúfalú, škaredú a strapatú ženu, ktorá sa mi ale hrozne nepáči.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio