BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mišo sa mi zmagoril
zdroj: beauty.sk

Mišo sa mi zmagoril

Šialené dva týždne - ale veľmi pestré - máme za sebou.

Cez Veľkú noc sme cestovali k Mišovej starkej do Levoče. Náš štandardný čas - cca 3 a pol hodiny sa vďaka kolónam natiahol na 6 hodín (s tromi 10-minútovými pauzami na pumpách s detskými ihriskami). Napodiv, Mišo s tým nemal najmenší problém. Ťažšie to zvládal náš pán šofér - Mišov ocko - ten cez zuby predudral asi 5 hodín z tejto cesty.
V Levoči sme boli dva dni a potom sme sa presúvali na Dubové, k Mišovej babke. Tam zase dva dni a naspäť domov do Bernolákova. Jeden deň sme mali oddychový... No oddychový - vybaliť kufre a práčka so sušičkou šli bomby celý deň. Chvalabohu toto je Mišova obľúbená činnosť - zapínať práčku a prekladať opraté veci do sušičky, takže asistenta mám super na toto.
Hneď na ďalší deň k nám pricestovala babka z Dubového, pretože pani mama - akože ja, som mala naplánovaný týždňový kurz na cvičenie brucha s diastázou. Každé ráno doobedu som trápila svoje brucho a babka strážila Miša. Ten bol v siedmom nebi - opäť všetko s babkou - kŕmenie, kúpanie, zaspávanie. Teraz som zase ticho závidela všetkým mamám, ktoré majú babky niekde nablízku. Nákupy, vybavovačky na úradoch bez dieťaťa a už len to, že mám pár hodín čas iba pre seba, je neuveriteľný zážitok pre mňa. Po štyroch dňoch s babkou prišla na stráž moja sestra Stana. Všetko zvládli aj ten posledný deň ukážkovo.

A keď už sme ostali s Mišom zase sami, tak sa chlapec jemne opustil. Už tretie ráno sa budí a kričí "babka, ocko, Stanka". Kričí to, aj keď sa zobudí poobede. Chúďatenko, tak si zvykol, že je okolo neho posledné dva týždne tak veľa ľudí, že plače vždy, keď obehne celý dom a zistí, že sme doma iba sami dvaja. Jemne mi to trhá srdce a cítim sa málinko urazená, že či mu naozaj ja nestačím. Tak si zúfalo poplače, 3x sa hodí o zem, tresne o zem aj všetko, čo má po ruke a potom sa upokojí a môžeme si zase fungovať ako samostatná dvojica.
Základ je, že máme natrénovaný pár dňový pobyt v lete u babky, ja som si natrénovala, že viem (aj keď veľmi ťažko) vydržať pol dňa bez neho, naučila som sa, ako si "opraviť" brucho, ale jedno sa mi potvrdilo:
-dieťa, neviem, či každé, ale moje určite, má rado svoj režim.

Takže teraz máme pár dní úplne oddychových, kedy sme zase iba sami dvaja a robíme si čo chceme a kedy chceme.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio