BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Štíhlejšia vďaka obľúbenej trojkombinácii: Tento nápoj pite každý deň
zdroj: Samphoto

Štíhlejšia vďaka obľúbenej trojkombinácii: Tento nápoj pite každý deň

Naštartujete svoj organizmus a aj po lete sa môžete pýšiť štíhlejšou figúrou.

Štíhlejšia

Nastal čas, kedy by ste skutočne mali začať niečo so sebou robiť. A to nie len v tom prípade, ak túžite po štíhlejšej postave. Ajurvédska medicína, z ktorej tento nápoj pochádza, sa nezameriava len na viditeľné zmeny na našom tele. Rovnako tak ovplyvňuje i našu myseľ. Preto nie je na škodu zaradiť z nej niečo do nášho každodenného života. Nikdy nie je neskoro upraviť svoju životosprávu a verte, že telo sa vám veľmi rýchlo odvďačí.

Obľúbený nápoj

Zázvor, kurkuma a citrón. Trojkombinácia, ktorá môže byť kľúčovým prvkom k naštartovaniu vášho metabolizmu. Kurkumín, ktorý je v nápoji zásadný, má protizápalové účinky a zlepšuje trávenie a pôsobí antibakteriálne. Dokonca prevládajú názory odborníkov, že tento nápoj výrazne pomáha zlepšovať funkciu mozgu a mysle. Bonusom je i to, že znižuje hladinu cukru v krvi, takže pocit sýtosti prevláda dlhšie a znižuje sa teda u chuť do jedla. Tento nápoj je ideálne piť nalačno každé ráno. Jeho príprava je nenáročná a zvládnete ju za pár minút.

Potrebujete:

  • 1 ČL čerstvého kurkumového koreňa (prípadne štvrtina lyžičky bio prášku, i keď koreň je odporúčaný viac)
  • šťava z polovice citrónu
  • med na ochutenie
  • 1/4 ČL čierneho korenia
  • 1 ČL čerstvo nastrúhaného zázvoru

Vodu varte na miernom ohni, keď začne mierne vrieť pridajte do nej kurkumu a zázvor a varte opäť na miernom ohni ešte približne 8 minút. Následne preceďte, pridajte čierne korenie, citrón a med. 

SAMphoto

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio