BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vlastnosť, ktorou sa oberáte o spokojný život: Robíte toto aj vy?
zdroj: Samphoto

Vlastnosť, ktorou sa oberáte o spokojný život: Robíte toto aj vy?

Veľká chyba, ktorá vám bráni byť v živote skutočne šťastným človekom.

Toto už nerobte!

Žijeme v dobe, kedy sa každý snaží vyzerať čo najlepšie, mať ideálny život, prácu... A i keď to tak nie je, nerobí nám problém prezentovať sa tým. Sociálne siete ovládajú spoločnosť do takej miery, že ľudia zabúdajú na reálny svet a všetko porovnávajú len s tým, čo vidia na Instagrame či Facebooku a spol.

Ranný zlozvyk

Ak začínate deň tým, že pri rozlepení očí chytáte do rúk mobilný telefón, otvárate Instagram a už sa začínate ľutovať nad tým, že nevyzeráte ako tá „dokonalá“ slečna na fotke, že nie ste práve v Karibiku, ale v paneláku na sídlisku, že musíte vstať do práce... Tak sa jednoducho nečudujte, že ste permanentne v strese. Namiesto ľutovania sa, si v prvom rade uvedomte, že je to všetko FIKCIA. Nikto nie je dokonalý, nemá dokonalý život. A práve preto, že to tak nie je, máme ešte väčšiu potrebu ľudí klamať. Ľudia, ktorí podľahli tomuto sebaklamu, majú čoraz väčšie sklony k depresii, čo sa prejaví aj na ich spôsobe života. Neustále ľutovanie sa, stres, smútok. Všetko to si privolávate práve neustálim porovnávaním seba a instagramového života.

Najvyšší čas to teda zmeniť. Prvým krokom (samozrejme uvedomia si, že fotky na sociálnych sieťach majú vo väčšine prípadov ďaleko od reality), je dôležité zmeniť svoje návyky. Nechytajte hneď ráno telefón do ruky. Celkový čas strávený na sociálnych sieťach obmedzte na minimu a čo je hlavné, začnite žiť. Reálny život. Len tak konečne budete môcť byť vyrovnaní a hlavne šťastní.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio