BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prečo si s vyšším vekom vyberáme úplne iných partnerov?
zdroj: Samphoto

Prečo si s vyšším vekom vyberáme úplne iných partnerov?

Kto to má so zamilovaním sa ľahšie? 20tničky alebo staršie ženy?

Keď sa žena zamiluje v dvadsiatich rokoch, je to väčšinou bezhlavé. Plné emócií. Milujeme naplno, nevieme si predstaviť deň bez dotyčného človeka. Chceme byť s ním každú chvíľu, sme ochotné obetovať pre neho všetko. Ale na druhej strane sú mladšie ženy náročnejšie na výber svojich partnerov. Majú vyššie, často premrštené nároky. No pribúdajúcim vekom sa to mení. Samozrejme, sú výnimky, ale v globále sa staršie ženy dokážu ľahšie zamilovať. Vyberajú si iné typy mužov, poľavujú zo svojich nárokov. A keď už na to príde, väčšinou začínajú myslieť rozumom, nie srdcom. Je to lepšie? Možno aj áno. Pretože, keď dáme emócie bokom a uvedomíme si, na čom naozaj vo vzťahu záleží, sme otvorenejšie ku vzťahom, ktoré by sme v mladosti možno zavrhli. Najdôležitejšie sú otázky:

- je to vhodný človek do budúcnosti?

- je to rovnocenný partner?

- bol by z neho dobrý otec, manžel?


To si ako prvé zvyknú hovoriť staršie ženy, keď sa s niekým zoznámia. Už nepozerajú len na to, ako veľmi by mohli toho človeka milovať. Či je to fešák s tehličkami, namakaným autom a štýlovým šatníkom. Ale na to, ako veľmi zapadá do ich predstavy života. Tak sa veľmi často stáva i to, že zatiaľ čo 20 ročné si užívajú chodenie, randenie atď., tie staršie už po pár mesiacoch začnú myslieť na životné etapy ako svadba, dieťa...
Veď sa len zamyslite nad tým, koľko žien vo vašom okolí chodilo so stredoškolskou láskou 5-8 rokov. Rozišli sa. Tesne pred 30-tkou si našli nového partnera, ktoré ho si do roka, dvoch vzali... Takže niečo na tom asi bude, čo poviete?

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio