BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dieťa vs. hokej
zdroj: beauty.sk

Dieťa vs. hokej

Výnimočne píšem blog cez deň, a mám na to hneď niekoľko dôvodov: 1. Mišo práve zaspal bez boja - i teda som v pokojnom móde 2. Mám navarené a upratané - takže mám čas 3. Večer hráme hokej - takže musím mať všetko urobené, aby som mohla pozerať

Celoročne ma hokej nezaujíma, ale MS milujem. Ja som taký ten trápny fejkový fanúšik hokeja. Ale keď už sú MS, som ako besná.  Aj keď je mi jasné, že si v kľude pozriem iba poslednú tretinu. Lebo Mišo večer stále šaškuje. Ale predsa som po týždni dosiahla posun k lepšiemu.
Prestala som ho uspávať na rukách, rovno ho šupnem do postieľky a ja si sadnem k nemu na gauč. Zaspáva síce stále hodinu, ale bez kriku, len pekne ležká a prevaľuje sa (kričí až vtedy, keď sa snažím nenápadne zdrhnúť z jeho izby). Nevadí, ale po týždni takéhoto "samostaného" postieľkového zaspávania sa mi aspoň prestal v noci budiť a spí pekne celú noc do 7:00. Večer som síce zúrivá tak či tak, lebo hodinu sedieť pri ňom mi príde stále zbytočné, ale čo už, keď to inak nejde. Teraz už len musím doladiť, aby zaspal bez toho, aby som bola v izbe. Teraz cez deň sa mi to podarilo, večery dotrénujeme.
Najlepšie je, že vždy, keď večer hráme hokej a ja musím byť pri Mišovi v izbe, odbieham od neho do obývačky pozrieť, aký je stav. A vždy, keď na tých pár sekúnd pozriem telku, Slovensko dá gól! Takže góly mám vychytané. A keď už ozaj chcem ten hokej dopozerať, ide si k Mišovi sadnúť Bohuško - ten to bez hokeja prežije lepšie ako ja. Takže ja sa zapozerám na zápas a potom si všimnem, že je 22:00 a rovno idem k Mišovi do izby zobudiť Bohuša, ktorý tam medzičasom zaspal na gauči pri Mišovej posteli.
A okrem hokeja ma teraz baví Mišov slovník, začína skladať vety. Ale také v mongolčine:
"Ocko auto biele neni".
"Ocko auto biele tam píp píp píp" - preklad - "Ocko práve zaparkoval auto."

A tak sa akože dobre máme. Až na tie večery. Ale keď dnes vyhráme s Nemeckom, odpustím Mišovi aj to zaspávanie nepodarené!

SLOVENSKO-KANADA

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio