BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Novodobý spôsob randenie v číslach: Koľko míňajú muži na partnerky?
zdroj: Samphoto

Novodobý spôsob randenie v číslach: Koľko míňajú muži na partnerky?

V posledných rokoch sa aj u nás rozmohol trend randenia s názvom "SugarDating". O čo ide a koľko to mužov stoji?

O čo vlastne ide?

Najdôležitejšia je správna definícia. Na Slovensku nemá SugarDating práve najlepší imidž a ľuďom sa často spája s prostitúciou či eskortom. V SugarDating vzťahu musí byť medzi partnermi chémia a náklonnosť. Sex je v SugarDating vzťahu, tak ako v každom inom normálnom vzťahu, prirodzenou súčasťou, ale nedeje sa ako „transakcia“. Fenomén mužov s peniazmi a mocou využívajúcich tieto dva benefity na pritiahnutie žien nie je vôbec novinka. Dokonca aj v dnešnej spoločnosti, kde ženy môžu byť nezávislé, niekedy uprednostňujú vrátiť sa k tradičným hodnotám, kde je muž gentleman, otvára dvere a platí účet, zatiaľ čo ho žena teší svojou ženskosťou a jemnosťou.

SugarDaddy je zrelý, vyspelý muž s absolútnou kontrolou nad svojím životom a finančnou situáciou, niekedy ženatý a inokedy zas osamelý, keďže sa sústredí na svoju kariéru a nechce seriózny vzťah. Vo svojom živote však potrebuje ženskú prítomnosť, nie nevyhnutne len sexuálnu ale aj ako psychickú podporu.

SugarBabe je mladá, atraktívna a energická žena, ktorá je priťahovaná takýmto typom muža a na oplátku mu poskytuje príjemnú spoločnosť a pozornosť. Každá SugarBabe „vyjednáva“ podmienky hneď od začiatku, takže neexistujú žiadne všeobecné pravidlá a postupy. Zatiaľ čo niektoré ženy pôjdu na niekoľko rande bez toho, aby očakávali odmenu, iné nepôjdu ani na kávu bez finančnej kompenzácie. Zatiaľ čo niektoré ženy majú špecifické ciele ako rozvoj kariérnych možností či mentoring, iné nechajú výšku a formu kompenzácie na muža, aby tak voči nim preukázali svoju štedrosť.

SAMPHOTO

V SugarDatingu je každý vzťah a dohoda rozličné a každý SugarDaddy a SugarBabe má iné nároky a očakávania. Avšak absolútnym základom SugarDating vzťahu je finančná podpora. Podľa sugardaters.sk slovenský SugarDaddy priemerne minie 16% zo svojho platu na splnenie finančných potrieb svojej SugarBabe. Podľa sugardaters.sk priemerne zarobí SugarDaddy na Slovensku 3500€ mesačne, z ktorých ide cca. 16% na darčeky, pobyty a doplnky luxusných značiek pre svoju SugarBabe. Na výmenu sprevádza svojho partnera na služobných cestách, večierkoch a poskytuje mu psychickú podporu, pomáha mu uniknúť z každodennej rutiny a stresu a jednoducho mu okoreňuje život. Spoločne so SugarBabe tak zažíva svoju druhú mladosť.

Slovensko sa nachádza v prvej desiatke krajín s najväčším počtom prémiových používateľov na SugarDaters® popri krajinách ako Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku či Belgicku. Momentálne je na slovenskej doméne zoznamky približne 7 tisíc aktívnych vrátane 2300 SugarDaddies a 2500 SugarBabes. Zvyšok tvorí ToyBoys a SugarMamas.
Zaujímavým faktom je, že napriek tomu, že výška príjmu a životného štandardu nie je ani zďaleka taká vysoká ako v škandinávskych krajinách, Slovensko je veľkým konzumentom luxusného životného štýlu a vecí, nad ktorými sa spoločnosť často pozastavuje.
Zatiaľ čo dievčatá zo severských krajín nahrávajú profilové fotky, na ktorých sú jednoducho oblečené s jemným make-upom a vlasmi v cope, Slovenky nahrávajú fotky so značkovým oblečením, výrazným líčením a extravagantnými doplnkami a muži sa zas radi chvália fotkami svojich áut či bankových účtov.

Čo si o takomto spôsobe randenia myslíte vy? 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio