BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Džús sezóny: Krajšia a mladšia pleť vďaka jednému poháru denne
zdroj: Samphoto

Džús sezóny: Krajšia a mladšia pleť vďaka jednému poháru denne

Mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že práve tento džús je "liekom" mladosti.

Tejto zelenine asi len málokto venuje zvýšenú pozornosť. Zeler najčastejšie používame pri pomazánkach či polievkach, no mali by sme po ňom siahnuť častejšie. Pokojne i každý deň. Aspoň taký majú názor odborníci, ktorý práve zeler považujú za všeliek a elixír zdravia.

Hlavnými zložkami zeleru sú silné aromatické silice a éterické oleje, ktoré v kombinácii s vitamínmi B, A, K a C výborne chránia organizmus, udržujú zdravé močové cesty, čisté obličky a ako bonus, i pleť je po jeho pravidelnom používaní krajšia, vypnutejšia a mladistvejšia. V surovom stave sa v zeleri tiež nachádza množstvo minerálnych látok ako vápnik, železo, chróm, horčík či draslík, a preto sa stal v poslednej dobe jednotkou v jedálničku mnohých hollywoodskych hviezd.
Ak si každé ráno doprajete čerstvý zelerový džús na lačný žalúdok, predídete prechladnutiu, posilníte imunitu a tiež udržíte si zdravé črevá.

Ak túžite po rovnakých výsledkoch, vyskúšate ranný zelerový nápoj, ktorý je v spojitosti s týmito surovinami hotovou imunitnou bombou:

Potrebujete:

polovicu zeleru
2-3 mandarínky
šťavu z čerstvého citrónu
3 jablká
1 banán
2 mrkvy
2dcl vody


Všetky suroviny očistite, nakrájajte, rozmixujte a zrieďte s vodou. Na zdravie!

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio