BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Štýlové slnečné okuliare pre rok 2019
zdroj: Shutterstock

Štýlové slnečné okuliare pre rok 2019

Leto je už čoskoro tu a veľa z nás aktívne plánuje letnú dovolenku. Či už strávite vašu dovolenku na Slovensku, v obľúbenom Chorvátsku alebo exotickej Ázii, jedna vec by vám pri balení určite nemala chýbať - slnečné okuliare.

Počas letných mesiacov sú slnečné lúče poriadne ostré, a preto treba naše oči poriadne chrániť. Hľadáte okuliare, ktoré sú nielen skvelou ochranou, ale zároveň štýlovým módnym doplnkom, ktorý odráža súčasné trendy? Prinášame vám 6 druhov okuliarov, s ktorými túto sezónu určite zahviezdite.

Pozerajte sa na svet cez okrúhle okuliare

Nepatríte medzi ženy, ktoré sa obliekajú príliš elegantne? Je vám bližší skôr športovejší alebo vintage štýl? V tom prípade sú pre vás skvelým doplnkom okrúhle okuliare. Vyskúšajte napríklad slnečné okuliare Ray-Ban. Ich cena je veľmi prijateľná a sú štýlovým módnym prvkom, ktorý vášmu outfitu dodá vintage nádych.

Zdroj: Duos.sk

Lenonky zbožňujú celebrity ako Beyonce, Justin Bieber, sestry Olsenové, Miley Cyrus a mnoho iných.

Čím menšie, tým lepšie?

Ak si v roku 2019 zadovážite tiny štýlovky, budete naozaj IN. Tento rok budú trendy napríklad mini cat-eye, obdĺžnikové, mini-srdiečkové, trojuholníkové, ale i okrúhle tiny okuliare. Ak chcete, aby boli vaše malé štýlovky naozaj neobyčajné, zadovážte si ich v iných farbách namiesto klasickej čiernej.

Zdroj: Duos.sk


Štýlové tiny okuliare od Moschino, Balenciaga, Gucci alebo Jimmy Choo obľubujú americké hviezdy ako Gigi Hadid, Kim Kardashian, Kylie Jenner alebo Rihanna.

Pilotky – nestarnúca klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy

Ešte stále nemáte túto nestarnúcu klasiku vo svojej fashion zbierke? Pilotky sú totiž kúskom, ktorý sa hodí skoro všetkým typom čŕt a viete ich skvelo kombinovať s rôznymi outfitmi. Zaujímavým faktom však je, že pilotky pôvodne ani neboli nadizajnované ako módny doplnok. Na začiatku mali spĺňať neľahkú úlohu – byť účinnou ochranou očí pre amerických pilotov. Od 30. rokov sa však ich úloha výrazne zmenila. Už niekoľko desiatok rokov sú nestarnúcou klasikou, ktorú milujú ženy i muži po celom svete.

Zdroj: Duos.sk


Pilotky dostali zelenú od módneho neba aj v roku 2019. Slnečné okuliare pilotky ponúkajú rôzne módne značky, napríklad Cazal, DITA, Ray-Ban, Carrera, Fendi, Gucci. Ak chcete trošku experimentovať, zvoľte pilotky, ktoré majú napríklad výraznejšie rámy alebo unikátne zdobenie.

Získajte zvodnú ochranu očí

Nejedna žena, či už to bolo desiatky rokov dozadu alebo v súčasnosti, objavila čaro zvodných cat-eye okuliarov. Tento zaujímavý názov získali vďaka tvaru, ktorý výrazne pripomína mačacie oči alebo pootočenú slzu. Sú naozaj veľmi štýlovým a elegantným doplnkom, ktorý oživí každý outfit. Tento rok zažiarite s väčšími, ale i menšími cat-eye okuliarmi.

Zdroj: Duos.sk

Svetové celebrity ako Jennifer Lopez, Dita Von Teese alebo Scarlett Johansson obľubujú tieto mačacie štýlovky. Veľmi unikátne cat-eye okuliare nájdete v produktovej línii značiek ako DITA, Versace, Prada, Fendi, Moschino, Marc Jacobs.

Jednoliate šošovky dodajú šmrnc

Veľkou novinkou v roku 2019 sú určite jednoliate okuliare. Tento typ štýlových rámov bol veľmi obľúbený už minulosti. Ak ste si tieto štýlovky odložili niekde do poličky, dobre ste urobili. Tento rok s nimi môžete opäť zahviezdiť! Jedinou zmenou je to, že niektoré modely jednoliatych okuliarov sú nadrozmerných tvarov.

Zdroj: Duos.sk

Práve nadrozmerné jednoliate okuliare uvidíte na obľúbených celebritách ako Kim Kardashian, Nicki Minaj alebo Gigi Hadid. Ak rozmýšľate nad kúpou týchto štýloviek, určite ich hľadajte pod značkami ako Cartier, Dior alebo Fendi.

Získajte pohľad plný lásky

Čo tak osláviť máj - lásky čas, práve srdiečkovým rámom? Aj vy ste tieto štýlovky radšej zďaleka obchádzali, pretože ich kedysi nosila vaša malá neter? Tento rok sú srdiečka hot novinkou, za ktorú vás pochváli nejeden módny kritik. Týmto okuliarom už podľahli svetové celebrity ako Drew Barrymore, Katy Perry alebo Christina Aguilera.
Luxusné srdiečkové štýlovky ponúka napríklad značka Chrome Hearts alebo Gucci.

Zdroj: Duos.sk

Pevne veríme, že jeden z týchto typov okuliarov sa vám zapáčil. Ak vás žiaden nezaujal, skúste navštíviť obchod DUOS.sk. Nájdete tam veľký výber štýlových značkových slnečných a dioptrických okuliarov.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio