BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako sme sa naučili spať
zdroj: beauty.sk

Ako sme sa naučili spať

Opäť raz.

Kto nečíta moje blogy často, objasním situáciu. Môj Mišo spáva ukážkovo večer od 20:00 do rána do 7:00, bez nočného budenia. A potom ešte cez obed spí dve-tri hodiny. Ale posledný mesiac sa niečo udialo a začal bojovať s večerným spánkom, nonstop sa pýtal na ruky a začal sa budievať aj v noci a tiež sa pýtal na ruky.  Skúšala som posúvať večerný spánok na neskôr, ale nepomohlo. Tak sme si s Bohuškom vymysleli taktiku, ako ho skúsime "upratať". Lebo začínalo byť celkom únavné ho uspávať večer hodinu a pol na rukách a potom aj v noci.

A dokázali sme toto celé napraviť za 9 dní. Prvý večer som ho rovno po kúpaní šupla do postieľky a sadla som si k nemu na gauč. Nebrala som ho na ruky, takže mal nervy. A kričal. Ja som bola pol metra od neho a rozprávala som mu, že budem pri ňom, kým nezaspí, ale na ruky ho brať nebudem. A tak sa tam pri mne hneval a dudral hodinu a pol, ale videl, že so mnou nepohne a zaspal. Aj druhý večer som pri ňom sedela. Zaspal po hodine. Nasledujúce večery som pri ňom sedela, ale zdvihla som sa odišla po pol hodine. Jasné, že keď som sa z gauča postavila, rovno sa postavil aj on a začal kričať, že "mama nie preč". Opäť som mu s kľudom povedala, že naši hrajú hokej, že musím ísť pozerať a fandiť, alebo, že mi treba cikať, že idem papať... Vždy som mu povedala, čo idem urobiť a že sa po neho vrátim ráno, nech spinká pekne.
A zaspal!

Každý večer som od neho odišla o pár minút skôr s tým, že ráno po neho prídem a budeme sa hrať a s týmto vedomím pekne zaspal. Teraz sme v štádiu, že ho uložím ho postieľky, 10 minút pri ňom posedím a odchádzam. Vždy zdvihne hlavu, keď odchádzam z izby, niekedy sa aj hnevá, asi 30 sekúnd. A potom ľahne a spí. A hneď na druhú noc od toho, ako zaspal v izbe sám, sa prestal aj v noci budiť s plačom.

Takže opäť sme naporiadku, v našom starom peknom spánkovom režime a všetci sme šťastní a vyspatí. Chcelo to len kľud, nadýchnuť sa a premyslieť, kde je chyba a čo mu vadí. Keby som ale nemala Bohuška, asi by som to s takým pokojom celé nedala. Lebo "keď som hladná a nevyspatá, nie som to ja". A on ma dával do kľudu s tým, že nemám chcieť zmenu a nápravu po prvom nevydarenom uspávacom večernom manévri. Pravdu povediac, čakala som, že nám celé toto bude trvať omnoho dlhšie. A že to Mišo pekne pochopil po týždni, je pre mňa úplná výhra. Ale zjavne aj cítil, že sme si stáli za svojim a že nie vždy každým krikom dosiahne to, čo chce. Lebo práve teraz má pánko obdobie, kedy veľmi rád skúma naše hranice a čo všetko sa mu krikom a trucom podarí dosiahnuť. Takže nateraz máme spánok vyhratý a čakáme, čo ďalšie si na nás vymyslí...

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio