BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Viete použiť správne množstvo šampónu? Alebo robíte tiež pri umývaní vlasov tieto chyby?
zdroj: TASR/AP

Viete použiť správne množstvo šampónu? Alebo robíte tiež pri umývaní vlasov tieto chyby?

Umývanie vlasov je pre mnohé ženy takou banalitou, že zabúdajú na základné veci...

Vlasy sú korunou krásy a pomáhajú nám zapôsobiť. Preto by im mala byť venovaná špeciálna starostlivosť. Nemusíte však míňať stovky eur na všakovaké prípravky, stačí len vedieť, správne ich umývať.

  • Jedným z najväčších zlozvykov, aké ženy robia, je drhnutie vlasov uterákom. Týmto nešetrným zaobchádzaním napomáhate tomu, že sa vám začnú lámať. Namiesto agresívneho sušenia, si len jemne prikladajte pramene k uteráku.
  • Každého polroka sa snažte meniť značku šampónu. Nepoužívajte stále ten istý druh-napr. na lupiny, či mastenie sa... Sledujte aktuálny stav vašich vlasov. V zime nás trápi viac mastenie, kvôli zmenám teplôt či noseniu čapíc, v lete naopak vysušovanie pokožky...
  • Dajte konečne STOP-ku horúcej vode. Zbavte sa tohto zlozvyku a vlasy si opláchnite vždy len vlažnou, prípadne studenou vodou. Budú vďaka tomu lesklejšie a aj na pohľad zdravšie. Samotnému oplachovaniu venujte minimálne jednu minútu. Ak totiž dôkladne nezmyjete šampón či masku alebo kondicionér, zvyšky prípravkov vlasy zbytočne zaťažia.
Pixabay.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio