BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Melónové recepty na každú príležitosť: Prekvapte hostí týmto
zdroj: pixabay.com

Melónové recepty na každú príležitosť: Prekvapte hostí týmto

Melónová sezóna sa pomaly začína. Pripravte pre svojich hostí neobyčajné pochúťky.

Na večeru

Rozmýšľate nad nejakým ľahkým jedlom? Vyskúšať môžete studenú polievku gazpacho práve z červeného melóna. Môžete pridať ku nej nejaký ľahký šalát či grilované mäso. Postup je veľmi jednoduchý. Citrónovú šťavu, suché biele víno, čerstvú mätu, uhorku a trochu korenín poriadne vymiešajte a pridajte kocky melónu. Možno na prvý pohľad divná kombinácia, ale z tej chuti budete veľmi prekvapení.

Na párty

Ak pripravujete letnú párty, zabodujete jednoznačne osviežujúcim drinkom, ktorý môžete pripraviť v alko i nealko verzii. Čo budete potrebovať? Melón, tequilu, citrónovú šťavu, med a lístky mäty. Melón nakrájajte na kocky a dajte zamraziť. Po zamrazení ich vložte do džbánu, pridajte citrónovú šťavu, med a tequilu s lístkami mäty a poriadne pomiešajte. Na zdravie!

Pixabay.com

Experiment

Experimentovať s melónom môžete i pri grilovaní. Opäť niečo nezvyčajné, ale rozhodne veľmi chutné. Melón nakrájajte na kocky a trochu orestujte. To isté urobte i s fetou. Na tanieri zalejte olivovým olejom, osoľte, pridajte čierne korenie a trochu octu. Podávať môžete tento šalát s toastami alebo čerstvým pečivom. Dobrú chuť!

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio