BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Hit roka 2019: Menštruačné nohavičky. Vyskúšate?
zdroj: Samphoto

Hit roka 2019: Menštruačné nohavičky. Vyskúšate?

Ak vás počas "vašich dní" otravuje používanie tampónov či vložiek, je to jednoduchá náhrada.

Veľký hit

Za týmto výrobkom stojí mladá žena menom Ruby Raut, ktorá tak, ako mnohé z nás, hľadala spôsob, ako predísť otravnému vymieňaniu hygienických potrieb počas svojich dní. A tak vymyslela menštruačné nohavičky, ktoré sa okamžite stali hitom. A niet sa čomu čudovať. Veď ktorá netúži po tom, aby mohla chodiť počas menštruácie v niečom pohodlnom a nebáť sa zároveň "nehody"? Nohavičky, ktorých cena sa pohybuje okolo 28 Eur, sa dajú opakovane nosiť, čím ušetria majiteľke i peniaze. A vďaka silnej absorpčnej vlastnosti si môžete byť istá, že k žiadnej nehode nedôjde.

Štyri vrstvy materiálu sa skladajú z komfortných hi-tech tkanín. Špeciálne vlastnosti má hlavne centrálna vrstva. Tú tvorí absorpčná vrstva, krv absorbuje a zaistí, okrem toho má antibakteriálne vlastnosti. Dôležitú úlohu zohráva i vrstva, ktorá zabráni presakovaniu tekutiny. Nosiť ich môžete pokojne osme hodín, pričom niektoré ženy pokojne priznávajú, že ich nosia aj 11 hodín. A dobrou správou je i to, že sú vhodné na denné i nočné nosenie. Oprať ich môžete v práčke a po vysušení si ich opäť obliecť.

Samozrejme, Ruby nie je jediná, kto prišiel na trh s niečim podobným. No nohavičky jej značky Wuka Wear sľubujú absorpčnú schopnosť 4 tampónov, vďaka čomu má navrch oproti ostatným značkám. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio