BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako prežiť letnú párty? Osvojte si tieto triky
zdroj: Samphoto

Ako prežiť letnú párty? Osvojte si tieto triky

Letné párty sú super, ale ráno po až tak skvelé byť nemusí. S nadmerným popíjaním alkoholu prichádza ruka v ruke i dobre známa opica. Môžete sa jej však vyvarovať. Myslite pri nočných oslavách na pár pravidiel.

Až do dna? Vôbec!

Pre niekoho frajerina, ale veľmi rýchlo vás môže dobehnúť. Ak budete hádzať do seba jeden pohárik za druhým, tak je takmer isté, že sa ráno nepostavíte z postele. Nie je hrdinstvo piť s každým a hneď na ex. Pretože ako rýchlo ten večer začne, tak rýchlo môže aj skončiť.

Iba svetlý

Výber alkoholu samozrejme zohráva veľkú úlohu. Vo všeobecnosti však platí, že ak si vyberiete víno, bude to mať menšie následky, ako tvrdý alkohol. Ak však chcete ten za každú cenu, tak radšej voľte svetlý - vodku, gin... Ten sa ľahšie vyspáva i z neho dostáva ako z nejakej whisky či z tmavého rumu.

Brzdite len a len vodou

Veľmi rozumné je riediť alkohol len čistou vodou. Žiadne sladké sladené nápoje ako Cola... Cukor v spojitosti s alkoholom robí najväčšiu neplechu v tele. Takže pohár vody po každom drinku vám môže zachrániť život.

Jedzte

Veľa ľudí si myslí, že ak bude jesť nejaké drobnosti popri popíjaní, tak im to pomôže. Ale vôbec to nie je pravda. Nemyslite si, že ak si dáte po poldecáku oriešok alebo chipsy, budete ok... Nebudete. Vajíčka, syry a zemiaky sú najlepšie jedlá, čo pomáhajú spomaľovať pôsobenie alkoholu. Tak ak nie počas párty, tak si urobte dostatočné zásoby v žalúdku tesne pred začiatkom oslavy.

Vitamíny

Rovnako tak pre začiatkom divokej oslavy si dajte vitamín C a B-komplex. Tiež bude potom alkohol účinkovať na vás oveľa pomalšie.

Tajný trik na záver - banán

Áno, práve toto ovocie vám môže pomôcť prežiť nasledujúce ráno. Vďaka jeho lepkavej konzistencii sa dokáže nalepiť na žalúdok, čím ho obalí a znižuje účinky alkoholu. A pomôcť vám môže i po žúrke. Vďaka pitiu si totiž znižujeme draslík v tele a práve banán ho rýchlo doplní. Takže si dajte po prebudení jeden banán a bude vám lepšie.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio