BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mišo má prvú fóbiu
zdroj: beauty.sk

Mišo má prvú fóbiu

Porazí ma!

Moje dieťa má paniku z muchy. Akejkoľvek. Od hnusnej veľkej mäsiarky až po malinkú vínnu mušku. Na veľkosti nezáleží, mucha jak mucha.
A to ide leto, ten malý človek sa zblázni. Nikdy som pred ním nepovedala "fuj mucha", nikdy som pred ním žiadnu muchu nezabila, pretože ja sama mám arachnofóbiu obrovských rozmerov a viem, aký je život s fóbiou príšerne ťažký, temný a krutý...
A Mišo jedného dňa ku mne prišiel so slovami: "Bože mucha". To som sa ešte smiala.
Na druhý deň to už bolo "Nie páči mi mucha." To už som sa nesmiala. A na tretí deň spadol z odrážadla, lebo okolo neho mucha preletela. To už bolo do plaču aj mne.
Dnes sa mi skoro utopil v bazéne, lebo vedľa neho plávala miniatúrna utopená muška. Z trampolíny vyskakuje hlavičkou, keď náhodou okolo neho preletí mucha. To sú také výbuchy plaču a paniky, že aj ja sa tých múch už začínam báť.
Niekdy aj chytím malinkú mušku alebo chrobáka do ruky a ukazujem mu, aká je malinká a krásna a že sa ho, chuderka, bojí. Máme knižku o muške - čítame si ju - pozeráme obrázky, už som ho naučila, aby do mušky fúkal, keď preletí okolo, alebo, aby ju opľul. To síce urobí, ale o minútu je panika späť, nepomáha nič.
A teraz mi, mamy, opäť raz, prosím, poraďte. Ako tento jeho strach odbúram? Prejde sám?
Nemám reagovať, keď panikári kvôli muche? Máte niečo odskúšané, čo na takéto prekérne situácie funguje? Lebo ja naozaj neviem, či ho na leto nezamknem v izbe, nech nálety týchto oblúd prežije v akom-takom psychickom zdraví...

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio