BEAUTY.sk BEAUTY.sk

4 najväčšie mýty o opaľovaní: Na toto rýchlo zabudnite!
zdroj: Samphoto

4 najväčšie mýty o opaľovaní: Na toto rýchlo zabudnite!

Opaľovacia sezóna je v plnom prúde.

Ale skôr, ako si predsa len ľahnete na lehátko, mali by ste sa na opaľovanie dôkladne pripraviť. A zabudnúť na niektoré mýty, ktoré počúvate zo všetkých strán.

Ak si dám krém s faktorom 50, neopálim sa

Možno to platilo kedysi, ale dnes existujú už opaľovacie krémy, ktoré síce majú UV faktor 50, no i tak sa pri jeho používaní môžete tešiť z krásnej bronzovej pokožky. Preto sa oplatí radšej používať vyšší faktor. Kvôli zdraviu.

Ak si niečim zakryjem hlavu, nemusím si natrieť tvár

Ďalšia hlúposť, ktorú však často ženy aplikujú v praxi. Slnečné lúče však dopadajú na našu pokožku z rôznych uhlov. A klobúk vás neochráni. Ak vás stále nedesia pigmentové škvrny, tak by mali. Môžu sa vyskytnúť pokojne i o pár rokov neskôr. A ich zbavovanie je oveľa náročnejšie, ako desať sekundové natieranie tváre. Myslite na to, keď sa najbližšie vyberiete na dovolenku bez krému na tvár.

Raz a dosť!

I keď sa nekúpete a celý čas len vylihujtete na lehátku, i tak sa z vás postupne vyparuje opaľovací krém. Preto je dôležité sa natierať každé 2-3 hodiny.

Som svetlý typ, na opaľovanie potrebujem nízky ochranný faktor

Ľudia so svetlou pokožkou tiež túžia po bronze. A tak si myslia, že rýchlejšie ho dosiahnu, ak použijú nižšiu ochranu. Ale to je veľká chyba. Rozumieme, že bronzová pokožka pôsobí príťažlivejšie, a preto po nej ženy i muži počas letných mesiacov túžia. Navyše, ak sa rozhodnú ísť na dovolenku. Ale, ak to zariskujete s nižším faktorom, môžete skončiť skôr ako prasiatko. Ako píšme vyššie, aj s 50tkou sa dá krásne opáliť. A práve svetlý typ pokožky potrebuje väčšiu ochranu, a nie naopak.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio