BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mišo má letnú únavu
zdroj: beauty.sk

Mišo má letnú únavu

Existuje niečo také? Keď môže byť jarná únava, nemôže byť aj letná? Lebo Mišo ju isto má!

Ja nemám rada leto. Je mi teplo, lepím sa, slnečné okuliare sa mi šmýkajú z nosa a keď je nad 25 stupňov, trpím. Ale Mišo podozrivo veľa spí, možno svoj názor na leto tento rok prehodnotím.
Vždy spal veľa a dobre. Ale teraz ho tie teplá asi naozaj unavujú. Pretože sme stále (teda, keď nespí) vonku, na dvore - v bazéne, v piesku, na ulici, na odrážadle, na nervy... (ja z tepla). Lenže jeho nebaví byť dnu, ešte mi pri ničom veľmi neobsedí. Dieťa má turbo vrtuľu v zadku.
Pánko vstane o 7:00, dáme raňajky a rovno ma ťahá do terénu. Ale už o 11:00 ide spať. Aj dnes sám a dobrovoľne zliezol zo šmýkačky a šiel ku svojej postieľke a prosil ma, aby som ho šupla pod perinu. Krásne, som maximálne spokojná! Potom drichme 3 hodiny, zas sa napapá a ideme vonku.
Tento režim je super, pretože sa akurát vyhneme najväčšiemu slnku a nemusím ho nasilu držať dnu cez obed. Zase sa vyjašíme vonku, aj so susedmi, buď dobehnú oni k nám na dvor, alebo my k nim, alebo sme všetci na ulici, alebo idem s Mišom na zmrzku, na prechádzku dlhú, na žihľavu, hocikam, ale stále sme vonku.
A o 20:00 už spí ako zarezaný a zaspávanie mu trvá asi 2 a pol minúty. A mama už o 20:00 sedí na terase s vínom v ruke a vyloženými nohami.
A žerú ma komáre! Alebo upratujem dvor a spúšť, čo po deťoch ostane.
A čakajú nás 2-týždňové prázdniny u babky a deda na Dubovom, potom mama pôjde na Pohodu (1x sa od neho vzdialim a už teraz premýšľam, koľko pív budem musieť vypiť, aby mi od žiaľu nepuklo srdce) a synček bude u babky, potom budeme mať narodeniny - no veľa nás toho čaká, tak sa teším na všetko, lebo Mišo už nie je večne zdrhajúce dieťa, ale normálne “veľký chlap”, ako on sám sebe hovorí, s ktorým sa už dá robiť všetko a ísť hocikam bez toho, aby sa mi na hlave objavil nejaký šedivý vlas.
Ale 35 stupňov aj tak neprežijem. Za tým si stojím.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio