BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Aj muži občas odmietajú sex! Toto sú najčastejšie dôvody prečo
zdroj: Samphoto

Aj muži občas odmietajú sex! Toto sú najčastejšie dôvody prečo

I keď sa zvykne o mužoch hovoriť, že sexu nepovedia nikdy NIE, opak môže byť pravdou. Nie sú predsa stroje a aj oni ho z času na čas jednoducho nechcú. Hlavne ak ide o toto.

Mnohé ženy si automaticky myslia, že ak s nimi partner nechce mať sex, že ich podvádza. Ale pritom to vôbec nemusí byť pravda. Skutočný dôvod býva občas úplne iný. A ak chcete vedieť príčinu, tak sa na ňu radšej opýtajte. Nerobte partnerovi scény, ak neviete, o čo naozaj ide. A hlavne komunikáciou to môžete raz-dva napraviť.

Tehotenstvo

Najmä vo vyššom štádiu tehotenstva mnohí muži odmietajú sex. A čo na to ženy? Tie často reagujú prehnane, pretože si myslia, že sú pre partnerov neatraktívne. Ale o to tu vôbec nemusí ísť. Oni sa len boja. Áno, vyznie to komicky, ale chlapi jednoducho nevedia, ako veľmi môžu pritlačiť, či vám náhodu rôznymi polohami, dotykmi neublížia. S rastúcim bruškom sa u nich prejavujú ochranárske sklony a za to sa predsa na nich vôbec nemôžete hnevať. Skúste sa s priateľom o tom radšej porozprávať, alebo ho zoberte za odborníkom, ktorý jeho obavy vyvráti. 

Stres

Stres sa ruka v ruke vedie s kortizolom, hormónom, ktorý je zodpovedný za to, že ak sme v stresovej situácii, chúťky na sex idú jednoducho bokom. A to i u mužov. To sú veci, ktoré neovplyvníte. Tak ak nabudúce postrehnete u vášho partnera, že  u neho prevláda nervové vypätie, skúste mu pomôcť, neurážajte sa, že s vami nechce nič mať. Skúste zapracovať na tom, aby sa uvoľnil, zabudol na starosti. Ego dajte tentokrát bokom, predsa len sú to ľudia, žiadne stroje...

Povinnosti

Keď chlap uviazne v akomsi kolotoči povinností, z práce beží do ďalšej a doma ho navyše čaká ešte polovička, ktorá mu robí scény, akonáhle neprejaví čo ich len trochu nehy, tak je z toho chudák tiež riadne mimo. A žiadny sex sa konať nebude. Ak je to vo vašich silách, opäť raz skúste priateľovi pomôcť, odľahčiť ho od nejakých vecí, prípadne mu zbytočne nepridávať ďalšiu prácu. Chuť na vás rozhodne tak nedostane. 

Nuda

Tá je najväčším nepriateľom každého vzťahu. A z času na čas sa prejaví i u toho najharmonickejšieho. Jednoducho vášeň treba udržiavať non-stop a to z oboch strán. Ak bude mať pocit, že je jediný, kto sa snaží, vymýšľa a chce skúšať nové veci, je viac ako isté, že z nudy ochladne i on a žiadny sex nebude. Alebo aspoň nie s vami. Prejavte aktivitu, nečakajte len na neho. Aj on musí predsa cítiť, že je žiadaný.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio