BEAUTY.sk BEAUTY.sk

8 dôvodov, prečo si zaobstarať eliptický trenažér
zdroj: Shutterstock

8 dôvodov, prečo si zaobstarať eliptický trenažér

Možno vám eliptický trenažér, ako kus kardio - tréningového zariadenia, ktoré v jednom jedinom pohybe kombinuje pedálový pohyb rotopédu, lezecký pohyb steppera, pohyb veslára aj behu na bežeckom páse, nie je neznámy.

Poznáte však všetky výhody, ktoré ponúka? Eliptickí skeptici, pripravte sa na zmenu! Prezradíme vám 5 dobrých dôvodov, prečo si eliptický trenažér kúpiť.

1.Pomôže vám schudnúť

Ak ste sa rozhodli, že chcete schudnúť, nehľadajte ďalej; toto zariadenie je presne to, čo potrebujete: pol hodiny denne na eliptickom trenažéri, ktorý pracuje na 70% maximálnej tepovej frekvencie, je účinným spôsobom spaľovania prebytočného tuku. Nielen, že cvičenia sa zdajú byť ľahšie, pretože používate všetky vaše svaly, ale okrem toho tiež spaľujete kalórie. Nezameriava sa len na jednu časť tela, ale rozdeľuje tréningové zaťaženie po celom tele - atraktívna funkcia, ktorá vám pomôže držať sa vášho tréningového programu a dosiahnuť rýchle a motivujúce výsledky.

2.Tónuje 80% svalov

Je to fitness stroj, ktorý je skvelý pre vaše svaly! S eliptickým trenažérom sa neprehliada žiadna časť tela. Dôkazom je nádherne koordinovaný výkon: tlačiť na pedále dá zabrať stehnám, zadku a lýtkam súčasne, zatiaľ čo paže, ramená a prsné svaly pracujú na rukoväti. A ešte ďalšia výhoda: pohyby stroja vás nútia stáť vzpriamene (pozitívne pre tých, ktorí majú problémy s chrbticou) a pomáhajú vašim brušným svalom prirodzene sa sťahovať.
→ TIP: Najnovšie testy eliptických trenažérov, od najlacnejších po najnadupanejšie nájdete tu.

3.Prospieva vášmu srdcu

Kardio tréning, ktorý sa dôrazne odporúča ako súčasť fyzickej rehabilitácie a motorického zotavenia, je prospešný pre udržanie kondície a kardiovaskulárneho zdravia. Pravidelné fyzické cvičenie má mnoho výhod; posilňuje srdce, zlepšuje krvný obeh a znižuje hladinu cholesterolu. Eliptický trenažér ponúka ďalšie výhody, pretože pomáha zlepšiť aj výkonnosť dýchacích ciest. Zdravotnícki odborníci jednohlasne uznávajú jeho srdce posilňujúce benefity.

Shutterstock4.Je šetrný k vašim kĺbom

Neexistuje riziko poškodenia kĺbov alebo rizika poranenia: toto je jedna z veľkých výhod eliptického trenažéra. Eliptický pohyb reprodukuje prirodzený pohyb tela a rovnomerne rozdeľuje telesnú hmotnosť medzi obe nohy. Výsledok: ušetríte kĺby stresu zo silného nárazu a môžete hladko pracovať so svalmi. Športovci pravidelne používajú eliptické trenažéry na fyzickú prípravu alebo na návrat do formy po zranení.

5.Neexistuje nič lepšie na „vypustenie pary“

Hoci výhody eliptického trenažéra sú nepochybne hlavne fyzické, sú však aj psychologické. Cvičenie je dobré pre telo i myseľ: hýbete sa a zbavujete sa stresu. Počas a po cvičení, mozog uvoľňuje endorfíny, tie známe hormóny šťastia. Toto je ďalší dobrý dôvod, prečo sa pohybovať. A navyše bez toho, aby ste opustili váš domov. A ďalší bonus: môžete sa vy sami rozhodnúť kedy je najlepší čas na vaše eliptické cvičenie, ráno keď sa zobudíte, uprostred dňa počas prestávky na obed, alebo večer ako ukončenie dňa.

6.Zabráni, aby ste trénovali príliš „tvrdo

Jednou z najčastejších chýb, ktoré robíme, keď začíname cvičiť, je trénovať nad naše sily. Príliš náročný tréning na začiatku cvičebného programu môže viesť k zraneniam a môže vás povzbudiť k tomu, aby ste prestali, pretože máte pocit, že je to príliš ťažké a nestojí to za to. Možnosť regulovať rýchlosť eliptického trenažéra vám pomôže vyhnúť sa tejto bežnej chybe. Niektoré trenažéry sú dostatočne sofistikované a monitorujú vašu srdcovú frekvenciu počas cvičenia.

7.Workout si užívate

Podobne ako bežecký pás, aj eliptické trenažéry sú vybavené rôzne náročnými cvičebnými programami. Tieto programy napodobňujú horolezectvo alebo intervalový tréning so striedavým odporom. Mnohé eliptické trenažéry sú vybavené bezdrôtovou kontrolou srdcovej frekvencie, čo vám umožňuje optimalizovať tréning tým, že necháte srdcovú frekvenciu regulovať úroveň odporu.

8.Minimálna údržba

Výhodou eliptického trenažéra je, že takmer nevyžaduje údržbu. Vďaka eliptickému pohybu s miernymi nárazmi a kvôli menšiemu počtu pohyblivých častí je menej pravdepodobné, že eliptický trenažér bude vyžadovať servis. Nemusíte sa starať o pásy, motory, valce a poškodené ložiská.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio