BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Venujete pleti zaslúženú pozornosť? 5 krokov, ktorými ju zachránite
zdroj: Samphoto

Venujete pleti zaslúženú pozornosť? 5 krokov, ktorými ju zachránite

Mať krásnu pleť nie je vôbec ťažké.

Odborná pomoc

Možno vás teraz netrápia žiadne výrazné problémy ako napríklad akné, ale i tak je dobré raz za čas vyhľadať odbornú pomoc. Nemusí to byť hneď lekár. Postačí kvalitná kozmetička, ktorá vám raz do mesiaca ošetrí pleť presne tak ako to potrebuje. Mnohé ženy si myslia, že to je len zbytočné vyhadzovanie peňazí, ale verte, že ako sa budete k pleti správať, tak vám to o 10 či 20 rokov vynahradí. Takže namiesto kúpi ďalších zbytočných šiat sa nechajte raz mesačne rozmaznávať. Ten pocit bude oveľa lepší, ako keď sa vraciate z nákupov.

Kvalita - jediná karta

Sľúbte si, že tento rok si konečne zaobstaráte dobrú kozmetiku. Nie takú, na ktorú narazíte v drogérii a padne vám do oka pre dobrú cenu. Ale takú, ktorá bude presne určená pre vás. Nebojte sa skúšať rôzne druhy od prírodných po tie z lekárne. A pamätajte jedno, drahá kozmetika sa nerovná kvalitnej. Nemusíte utrácať 100Eur. Kvalitné krémy, séra či masky nájdete i za 15Eur a ich účinok je naozaj viditeľný. Len tomu samozrejme musíte čas. Pleť potrebuje minimálne 30 dní na zotavenie a po tomto čase sa prejavujú i prvé výsledky používania novej kozmetiky. Takže trpezlivosť milé dámy.

Sérum a očný krém

A teraz ku konkrétnym produktom. Veľa žien stále podceňuje silu očných krémov a sér. Ale akonáhle prekročíte prah 30-tky, tak by práve tieto dva produkty mali byť vašimi vernými spojencami. Nezáleží na tom, že vás netrápia kruhy a vačky pod očami... Opäť sa budeme opakovať, ale zaslúžená starostlivosť o pleť sa v starobe prejaví.

Rituál

Zaveďte si aj domáci rituál. Raz za týždeň si po večernej sprche doprajte i peeling tváre a masku. Rozmaznávajte sa doma a hlavne si to užívajte. Nesmie to byť pre vás povinnosť. Robíte predsa niečo pre seba, tak by ste z toho mali mať radosť. A ak opäť dodržíte pravidelnosť, tak po pár takýchto večeroch sa dočkáte pozitívnych výsledkov.

Vitamíny krásy

A neposlednom rade netreba zabúdať na vitamíny krásy. Vitamín C, B-komplex a Omega 3 mastné kyseliny. Toto trio je svätý grál pre vašu pleť a ich zaradenie do stravovacieho režimu ocení celé telo, nie len pleť. I keď tá najviac.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio