BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vstávame so sliepkami
zdroj: beauty.sk

Vstávame so sliepkami

Tento rok nám dovolenka asi nevyjde, keďže Bohuško je stále v práci a nejaké jeho voľno je v nedohľadne. Tak som zbalila iba Miša a mňa a spakovali sme sa k babke a dedovi na Dubové.

Babka a dedo šli k moru, takže my s Mišom tu dva týždne gazdujeme, strážime dom, polievame kvety, kŕmime sliepky a užívame si obrovský dom s ešte obrovskejšou záhradou! A tak trochu sme aj ušli z toho tepla, ktoré na nás pečie v tom našom poli v Bernolákove. Predsa len, Dubové je na strednom Slovensku a dýcha sa tu miliónkrát lepšie.
A náš režim dňa je tu úplne ukážkový – s Mišom sa zobudíme o 7:00, rovno v pyžamách nahodíme gumáky a ideme vypustiť sliepky.
Potom si ideme dať dnu raňajky a dáme sa dokopy a opäť ideme vonku – napustíme bazén, ideme ešte pootravovať sliepky, pozbierame jahody, ideme si sadnúť do susedovho traktora – sused ho už necháva otvorený, lebo vie, že v ňom sedíme asi 6x do dňa. O 11:00 je už pánko taký unavený, že rovno zaspí a spí cca 3 a pol hodiny. Potom ešte dáme obed a riešime si tu s kamarátmi (sú to moji kamaráti už od škôlky) – a teraz už aj Mišovými kamarátmi, ďalší program.

Buba


Buď ideme niekam na zmrzku, na ihrisko do parku, alebo sa tu len tak potulujeme po dedine, alebo sme u nás na dvore v bazéniku, alebo robíme, čo sa nám chce! Mišo tu má svojho milovaného kamaráta Joja, o ktorom točí, aj keď zaspáva.
Inak, ja sa tu naozaj cítim ako na dovolenke – a more mi – výnimočne – nechýba. Úplne mi stačí, že som po roku na chvíľku opustila svoj dom v poli, každodenné varenie, pranie.... Robím to aj tu, ale nie tak často. Lebo babka nám tu nechala plnú chladničku a plné mraziaky jedla. Vďaka ti, babi, pozdravujeme ťa k moru!
Večer medzi 20.00-21-00 Mišo spinká a my s kamarátmi môžeme sedieť a grilovať na dvore v altánku. Toto sú naozaj Bahamy pre mňa. Moje nároky na oddych na materskej rapídne klesli, ale vôbec mi to nevadí.  S Bohuškom si aspoň videohovorujeme, aj keď on je bez nás už po dvoch dňoch nešťastník a chýbame mu najviac. Keby tu bol s nami, bolo by to dokonalé. Ale takto je to tiež super! Sme tu 5 dní a ja už mám úplne zresetnutú hlavu, aj som si zacvičila včera (a dnes sa neviem ani pohnúť, takú mám svalovicu, najbližšie takú hlúposť s cvičením spácham zas o rok). Neverila som, že ešte niekedy ocením dovolenku na dedine medzi sliepkami. Ale už teraz viem, že o rok si to chcem zopakovať znova!!!!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio