BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 dôvody, prečo sa oplatí cvičiť hneď ráno: Tieto benefity vás prekvapia
zdroj: SAMphoto.cz

3 dôvody, prečo sa oplatí cvičiť hneď ráno: Tieto benefity vás prekvapia

Začiatky sú vždy ťažké. Odhodlať sa k prvému tréningu dá zabrať občas viac, ako samotný tréning. Ale ak to prekonáte, veľmi rýchlo zistíte, prečo je cvičenie tak super. A nemyslíme tým jeho vplyv na vašu postavu.

Cvičenie je skvelé hneď vďaka niekoľkým veciam. Samozrejme, mnohí sa púšťame do tréningu práve preto, aby sme vylepšili svoju postavu a fyzickú kondíciu. Bonusom však môže byť lepšia nálada, psychická pohoda a vyrovnanosť a celkovo dobrý pocit z toho, že ste pre seba niečo urobili. A navyše, ak začnete deň práve cvičením, budete mať zo seba o mnoho lepší pocit.

Stačí pár minút

Už niekoľko štúdií potvrdilo, že sa nemusíte potiť hodinu na to, aby malo cvičenie efekt. Postačí ranná štvrťhodinka intenzívneho tréningu a bude to mať rovnaký efekt. Dôležité je však vybrať si vhodný šport - ideálne kardio. Teda plávanie, beh, bicykel alebo napríklad skoky cez švihadlo. Venujte intenzívnych 15 minút jednému z týchto tréningov každé ráno a veľmi rýchlo spozorujete zmeny fyzické i psychické.

Lepší deň

Ako píšme vyššie, i vývoj vášho dňa môže ovplyvniť ranné športovanie. Stres, nával povinností budete predsa len zvládať o niečo jednoduchšie a pokojnejšie, ak sa hneď ráno zásobíte dostatočným množstvom endorfínov. Je tiež dokázané, že práve cvičenie vyvoláva v človeku presne taký istý pocit, ako keby si dali alkohol, sladké či ako by ste sa práve zamilovali.

SAMphoto.cz

Zdravie ako bonus

Už prvým tréningom môžete zvýšiť hladinu serotonínu, dopamínu či noadrenalínu. Krátkodobé cvičenie má tiež vplyv na našu pozornosť, výkonnosť a je skvelou prevenciou proti závažným chorobám ako Alzheimer či depresie. Cvičenie totiž vo veľkom ovplyvňuje náš mozog a slúži ako najlepšia prevencia proti mnohým chorobám.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio