BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenkový tip: Toto miesto by ste cez leto mali určite navštíviť!
zdroj: samphoto.cz

Dovolenkový tip: Toto miesto by ste cez leto mali určite navštíviť!

Cinque Terre, to je 5 malebných rybárskych dedín, ktoré sa nachádzajú v Ligúrii na severozápade Talianska.

Navštívte s nami túto skalnatú pobrežnú oblasť na talianskej riviére, ktorú tvoria dediny Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore a ktoré patria medzi najväčšie zaujímavosti Talianska. Dediny, ktoré vás očaria tým, že sa vyznačujú terasovito postavenými domami, sú pastelovo zafarbené a nachádzajú sa na strmých útesoch. Na terasovitých viniciach v Cinque Terre rastie množstvo vínnej révy, najmä v okolí dedinky Manarola. Vychutnáte si tu ich preslávené vínko Sciacchetra popri tom, ako budete pozorovať nezabudnuteľný západ slnka.

Monterosso

Najzápadnejšia dedina, ktorá je najľahšie prístupná autom a zároveň jediná z piatich, kde nájdete slušnú pláž. Preslávila sa svojimi citrónovníkmi a sardinkami. Je rozdelená na dve časti - staršiu a mladšiu, spojené podzemným tunelom. 

Vernazza 

Táto dedina je asi najtypickejšou a najviac svahovou zo všetkých. Hlavná ulica “Via Roma” je lemovaná kaviarňami a spája prímorské námestie Piazza Marconi s vlakovou stanicou. Postranné ulice vedú do caruggi, čo sú úzke uličky v janovskom štýle s výhľadom na more. 

Corniglia

Tichá stredná dedinka, nachádzajúca sa na vrchole 100 metrov vysokého skalného výbežku, ktorú obklopujú vinice. Vďaka svojej polohe je jedinou z dediniek, z ktorej môžete vidieť všetkých 5 dedín. Je tiež jedinou, ktorá nemá priamy prístup k moru. 

Manarola

Má najviac viníc zo všetkých a preslávila sa svojím sladkým vínom Sciacchetra. Je najstaršou zo všetkých, čo potvrdzuje fakt, že niektorí z miestnych rozprávajú dialektom manarolese a nachádzajú sa tu vzácne stredoveké pozostatky. 

Riomaggiore

Najvýchodnejšia a rozlohou najväčšia osada Cinque Terre, ktorá funguje aj ako neoficiálne ústredie celej oblasti. Domy s pastelovými fasádami lemujú úzke údolie, kde sa na dne nachádza malý prístav. Výsledkom je motív známy z pohľadníc a miesto, ktoré sa počas západu slnka nádherne rozžiari.

Cinque Terre Italy (5 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio