BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Máte sedavé zamestnanie a trápi vás bolesť chrbta? Vyskúšajte toto cvičenie
zdroj: SAMphoto.cz

Máte sedavé zamestnanie a trápi vás bolesť chrbta? Vyskúšajte toto cvičenie

Jóga, pre niekoho predstavuje životný štýl a pre iného zasa cvičenie, ktoré so sebou prináša množstvo benefitov. Cíťte sa dobre, zlepšite si kvalitu života vďaka pár cvikom z jógy.

Zrelaxujte sa pri jóge a upokojte svoju myseľ

Vďaka jej cvikom odstránite negatívnu energiu a nabijete sa novou, pozitívnou energiou, ktorá vám pomôže zabudnúť aj na stres po náročnom dni v práci. Pravidelnými cvikmi, napríklad aj ráno po prebudení, si môžte zlepšiť koncentráciu a dobiť energiou do celého dňa.

SURYA NAMASKAR

Pozdrav slnku, alebo aj surya namaskar je dvanásť jogových pozícii, ktoré plynule nadväzujú na seba a majú pozitívny účinok na tráviaci trakt (urýchľujú pohyb čriev), nervovú sústavu, krvný obeh a zároveň posilňujú svalstvo. Cvičenie predstavuje skvelý začiatok dňa a nezaberie vám viac ako pár minút.

Naučte sa správne dýchať

Pri jednotlivých cvikoch, asánach, je základom naučiť sa správne dýchať. Dýchajte nosom, pri nádychu a aj výdychu a prehlbujte tak svoje hlboké dýchanie až do brucha, vďaka čomu sa aj v bežnom živote počas dňa budete cítiť menej unavení. 

Vyformujte si svoju postavu

Pravidelným cvičením si môžte vyformovať svoje telo, pretože pri jednotlivých cvikoch zapájate množstvo svalov. Aj keď nebudete mať pocit, že z vás tečú litre potu, pri niektorých cvikoch môžte naopak skončiť s poriadnou svalovicou.

Jóga vás naučí používať svaly, ktoré bežne nepoužívate, zároveň odstráni zlozvyky zo sedavého zamestnania a pomôže odbúrať príznaky bolesti chrbta, krížov, ale i bolestivej menštruácie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Yoga! Not yoga!..But really WHAT IS YOGA? This what I think...(share your thoughts below!) ✨ . 📸 @janiceliou ✅ Follow us @yogastrike #yogastrike Tag a friend who would love this❤️ . To me, yoga is connection, a union, of breath to movement, body to mind, mind to spirit and everything to universe. It is a union of the self through the self, and from that self-connection, it connects us to everything else around us. Yoga is CONNECTION. ✨ It differs from other movement practices by asking you to tune in and challenge your mental defaults; to reflect and move past emotions of ego, pride, fear, judgement, frustration, and discomfort in order to grow spiritual happiness. It is internal work to internally connect. ✨ I’ve come across so many comments: “this is not yoga, that is not yoga, you’re not a yogi(ni)” and I honestly don’t understand the labels or judgements. Can we really place a certain look on the work of internal connection? Your yoga will look different from mine, and mine from yours/his/hers because we have different things to work on... who is to judge how you practice SELF connection? Who is to segregate yoga vs non-yoga? Ultimately, we are ONE, unified through the practices of self connection. ✨ Practice Yoga... practice it as YOUR life practice. Practice it to challenge YOUR habits, routines, and defaults. Practice without judgement, arguments or labels. Practice how you practice, in whatever you wear, whenever and wherever you can (especially when life throws 💩 at you, practice to rise above!), because this is a lifelong practice for yourself. Yoga is a practice of connection. Self through self and then to everything else. #practiceyogachangeyourworld #yoga #notyoga #doyou #spiritualawakening #yoga #yogaeveryday #yogatips

Príspevok, ktorý zdieľa Yoga Strike (@yogastrike),

zdroj: instagram.com/yogastrike

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio