BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mýtus, ktorému stále ženy veria! Toto je zásadná chyba pri chudnutí z brucha
zdroj: SAMphoto.cz

Mýtus, ktorému stále ženy veria! Toto je zásadná chyba pri chudnutí z brucha

Mnohé ženy si myslia, že čím viac brušákov urobia, tým lepšie. Ale pozor, neverte tomuto mýtusu!

Existuje štúdia, ktorá výrazne vyvracia tvrdenie, že denným cvičením brušákov, ženy rýchlejšie schudnú z tejto partie. Bohužiaľ, vôbec to nie je pravda. Ani keď urobíte niekoľkotisíc brušákov v priebehu štyroch týždňov, sa obvod v týchto partiách výrazne nemení. Prečo?

Dôvod je prostý. Týmto úkonom posilňujete brušné svaly. To je všetko. Pri tomto cvičení človek nevydáva veľké množstvo energie a záťaž je tak minimálna. Takže v skratke- len brušáky to nezachránia. Na to, aby ste sa zbavili nežiadúcej "pneumatiky", musíte zmeniť cvičebný plán a zakomponovať do neho komplexnejšie cviky a neposlednom rade netreba zabúdať na to najpodstatnejšie - zdravú stravu. Pretože bez nej naozaj neschudnete!

SAMphoto.cz

Napríklad také drepy s výskokom dokážu vašej postave v tejto kritickej oblasti viac, ako samotné sedy-ľahy. Preto ak dlhodobo bojujete s problémom v oblasti brucha, skúste požiadať o radu odborníka. Zostavovanie tréningov na mieru je náročnejšie, ale ak do toho investujete, môžu sa želané výsledky dostaviť o veľa skôr.

A ako spomíname vyššie, i zdravá strava má veľký podiel na tom, ako rýchlo schudnete. Veľkým trendom je napríklad pitie zelerovej šťavy. V surovom stave sa v zeleri nachádza množstvo minerálnych látok ako vápnik, železo, chróm, horčík či draslík, a preto sa stal v poslednej dobe jednotkou v jedálničku mnohých hollywoodskych hviezd.
Ak si každé ráno doprajete čerstvý zelerový džús na lačný žalúdok, predídete prechladnutiu, posilníte imunitu a tiež udržíte si zdravé črevá.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio