BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenkový tip: Spoznajte krásy najväčšieho ostrova Stredomoria
zdroj: SAMphoto.cz

Dovolenkový tip: Spoznajte krásy najväčšieho ostrova Stredomoria

Na tomto mieste nájdete všetko od idylických polí, aktívnej sopky, vrchov až po malé ostrovčeky.

Sicília vás zláka nie len svojou krásnou prírodou, ale aj historickými pamiatkami. Počas prechádzky hlavným mestom Palermom môžte vidieť arabské kupoly, byzantské mozaiky, barokovú štukatúru a neuveriteľné kultúrne dedičstvo, ktoré dopĺňa túto rozmanitú krajinu. Zoznámte sa s očarujúcimi miestami Sicílie, ktoré musíte navštíviť aj vy. 

Mestečko Palermo

Kedysi ležalo na významnej križovatke kultúr a preto ponúka pestrú škálu cez byzantské mozaiky, arabské stavby a fresky. Nachádza sa tu niekoľko zaujímavosti ako napríklad Fontana Pretoria, ktorá patrí k najvýznamnejším pamiatkam Palerma alebo Mercato di Ballaro, čo je najrušnejší trh, ktorý zaberá nemalé územie a otvorený je až do večerných hodín. Nakúpite tu všetko od oblečenia, ovocia, zeleniny, rýb, mäsa, olív a syrov.

Aktívna sopka Etna

Sopka, ktorá dominuje krajine východnej Sicílie sa nachádza vo výške 3329 m a je zároveň najvyššou aktívnou sopkou v Európe a najvyššou talianskou horou južne od Álp. Je takmer neustále aktívna a kedysi pohltila značnú časť Catanie. 

Catania

Alebo inak nazývaná aj sopečné mesto, je druhým najväčším mestom na ostrove. Väčšina stavieb je postavená z lávy Etny, z roku 1669. Mesto plné krásnej architektúry i dobrého jedla. Priamo v Catanii stojí za návštevu katedrála – Dóm sv. Agáty a fontána Fontana dell'Elefante, ktorá je vytvorená z lávového kameňa a nachádza sa na Piazza dell Duomo.

Syrakúzy

Kedysi boli najväčším mestom starovekého sveta, väčším ako Athény alebo Korint. Dnes sú stelesnením sicílskej krásy jej pamiatky, citrusové sady, barokové námestia, kaviarničky, ulice, ktoré ústia ku krásnemu moru, čoho príkladom je aj Piazza del Duomo, syrakuzké hlavné námestie.

Taormina

Aj toto historické mestečko plné života, ktoré leží na východnom pobreží Sicílie, vás očarí. Je postavené na úpätí hory Monte Tauro a právom označované ako najkúzelnejšie miesto na ostrove. Okrem azúrového mora ponúka príjemnú atmosféru, ulice plné obchodíkov, reštaurácií a barov.

Sicília (5 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio