BEAUTY.sk BEAUTY.sk

4 zdravšie náhrady za kávu: Toto vám bude určite chutiť
zdroj: pixabay.com

4 zdravšie náhrady za kávu: Toto vám bude určite chutiť

Na káve ako takej nie je nič zlé. Problémom však často býva množstvo, ktoré denne vypijeme.

Vhodné náhrady

Síce nahradiť kávu nie je úplne jednoduché, existuje niekoľko variant, ktoré sú rovnako lahodné a ich pravidelná konzumácia v niektorých prípadoch aj zdravšia. Napríklad taký nápoj z byliny Maca. Určite ste už o nej párkrát počuli. Bylina pochádza z Peru, má veľké množstvo zdraviu prospešných zložiek. Podporuje napríklad centrálny nervový systém a osvedčila sa i ako náhrada rannej šálky kávy.

Chuťovo je veľmi osvedčený i nápoj Chai Latte. Mierne korenistý drink, ktorý je zložený z mliečnej peny a špecifického čierneho čaju, je zo dňa na deň populárnejší. Dokáže tiež nabudiť, i keď na jeho chuť si niekto zvyká o niečo dlhšie. Pripraviť ho však môžete i s rôznymi príchuťami ako napríklad kardamon, škorica, zázvor, vanilka...

SAMphoto.cz

Počuli ste už o zelenej káve? Originálnej káve, ktorá však narozdiel od tej čiernej neprešla procesom praženia. A tým si ponechala oveľa väčšie množstvo antioxidantov, ktoré sú veľmi prospešné pre náš organizmus. Opäť ide však o špecifickejšiu chuť, ktorú si však časom určite obľúbite. Tento nápoj je veľmi vhodný i pri chudnutí.

A asi nikomu netreba predstavovať Meltu. Nápoj, ktorý pili už aj naše staré matky. Viete vôbec, z čoho sa skladá? Raž, cukrová repa, koreň čakanky a drvený jačmeň tvoria jej gro. Okrem toho, že dokáže plnohodnotne nahradiť kávu, má v porovnaní s ňou tiež veľké množstvo prospešných látok. Za vyzdvihnutie stojí napríklad podpora sexuálneho apetítu, pomoc pri problémoch s obličkovými kameňmi alebo s migrénou. Melta je tiež nízkokalorická a bohatá na veľké množstvo vlákniny a vitamínov.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio