BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trápi vás hyperpigmentácia? Tento vitamín vás môže zachrániť
zdroj: instagram.com/freshstartskincare

Trápi vás hyperpigmentácia? Tento vitamín vás môže zachrániť

Chráňte svoju pokožku počas leta používaním vhodnej kozmetiky s vysokým faktorom ochrany a zabráňte tvorbe pigmentu.

Ak sa na vašej pokožke objavili drobné, ploché a tmavé oblasti pokožky, ktoré sú hnedej alebo tmavej farby, pravdepodobne ide o starecké (slnečné) škvrny. Príčinou ich vzniku je zvýšená produkcia melanínu, pigmentu, ktorý spôsobuje zafarbenie pokožky. Melanín má za úlohu chrániť pokožku pred UV lúčmi, ochraňuje proti slnečnému žiareniu a na pokožke sa prejavuje ako opálenie. 

Zabráňte vzniku stareckých škvŕn

Chráňte sa pred ich vznikom každodennou ochranou pred slnkom. Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu a používajte vhodný krém (SPF), ktorý vás ochráni, nanášajte na oblasti pokožky, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu. Nadmerné slnenie zvyšuje melanín, ktorý pokožka produkuje a to spôsobuje vznik tmavých škvŕn na miestach, ktoré sú najčastejšie vystavované slnku - tvár, dekolt, ramená, ruky, chrbát.

Ako sa zbaviť nežiadúcich škvŕn?

Vhodným riešením je prírodný vitamín C (známy ako kyselina askorbová), ktorý prijímame zo stravy. Používajte sérum alebo krém s obsahom tohto vitamínu a docielite zosvetlenie tmavých škvŕn na pokožke. Funguje aj ako účinný antioxidant a bojuje proti voľným radikálom. Vitamín C je dôležitý nástroj aj proti stárnutiu pleti.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio