BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenkový tip: Objavte krásy ostrova, ktorý obľubujú aj slovenské celebrity
zdroj: Samphoto.cz

Dovolenkový tip: Objavte krásy ostrova, ktorý obľubujú aj slovenské celebrity

Santorini, klenot Egejského mora a jedna z najobľúbenejších turistických destinácii.

Vychutnajte si dovolenku na najkrajšom gréckom ostrove, ktorý sa pýši dedinkami, ktoré sú postavené až do výšky 200 metrov vysokej skaly. Toto súostrovie tvorí Thíra, Asproníssi, Palea a Nea Kamenni. Samotný ostrov je sopečného pôvodu, a tak tu nájdete rôzne zaujímavé pláže, ktoré sa líšia svojim vzhľadom. Dovolenka na tomto ostrove sa rozhodne stane pre vás nezabudnuteľným zážitkom. 

Santorini

Červená pláž (Red Beach)

Asi najznámejšia z nich je Red Beach, ktorá je aj jednou z najkrajších pláži Santorini. Je obklopená červenými skalami sopečného pôvodu. Nachádza sa blízko zrúcanín antického mesta Akrotiri.

Red Beach

Pláž Kamari

Pláž je posiata tmavým sopečným pieskom a tiahne sa pozdĺž dediny Kamari, ktorá je obľúbeným letoviskom ostrova. Turistom ponúka množstvo barov a reštaurácií.

Kamari

Pláž Agios Georgios

Poznáme ju aj pod názvom Perivolos, leží pár kilometrov od dediny Perissa. Známa je svojim čiernym pieskom a krásnym krištáľovo-čistým morom. Je obľúbená najmä u mnohých celebrít a športovcov, pretože ponúka možnosť potápania i vodných atrakcií.

Pláž Perissa 

Úžasnou atrakciou, ktorou táto pláž láka turistov je skala Mesa Vouno, na ktorú je z pláže nádherný výhľad. Pláž je posiata tmavým pieskom a nachádza sa neďaleko pláže Kamari.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio