BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nedarí sa vám počas leta schudnúť? Tak vyskúšajte tento netradičný šport, ktorý je kľúčom k dokonalej postave
zdroj: SAMphoto.cz

Nedarí sa vám počas leta schudnúť? Tak vyskúšajte tento netradičný šport, ktorý je kľúčom k dokonalej postave

Paddleboarding môžte absolvovať na mori či na stojatej vode. Napriek tomu, že vznikol v 60.rokoch na Havaji, k nám sa dostal len pomerne nedávno a napriek tomu sa stáva čoraz viac a viac populárnym.

Ak túžite po letnom dobrodružstve, krásnej postave a navyše, ste fanúšikom vodných športov a máte chuť na skvelý relax a oddych, nechajte sa zlákať na paddleboarding - SUP (Stand Up Paddle, teda pádlovania v stoji). Je len na vás, či sa rozhodnete pádlovať samostatne alebo v skupine. Pri tomto športe stojíte na doske, ktorá svojim tvarom pripomína surf a k pohybu využívate dlhé pádlo. Vďaka nemu zapojíte celé telo - svaly lýtok, chrbta, brucha a rúk, spálite tuky, zlepšíte kondíciu a potrénujete stabilitu.

Okrem benefitov, ktoré prináša pri formovaní postavy, je skvelým prostriedkom na strávenie času v prírode, pričom si oddýchnete a načerpáte nové myšlienky. Máte radi jógu? Čo tak skúsiť tzv. Yogaboard? Z dostupných typov paddleboardov, je práve tento zárukou vysokej úrovne stability. Yogaboard je určený na cvičenie yogy alebo fitness cvikov. 

Tip: Ak sa rozhodnete skúsiť paddleboarding, okrem spomínaných plusov, je tiež skvelou príležitosťou spoznať nových ľudí, získať krásne opálenie a zažiť nové dobrodružstvo, ktoré je navyše prospešné pre vaše zdravie. Nezabudnite však na ochranu pred slnkom! 

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio