BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Namiešajte si to pravé letné osvieženie do svojich pohárov
zdroj: SAMphoto.cz

Namiešajte si to pravé letné osvieženie do svojich pohárov

Vyskúšajte tieto TOP letné drinky, ktoré vás osviežia v tej správnej chvíli. Nestrácajte veľa času pri príprave, ktorá síce vyzerá byť náročná, ale zvládnete ich už za pár minút.

Chystáte sa cez víkend na párty alebo chcete usporiadať poriadnu narodeninovú oslavu? Vyskúšajte letné drinky, ktoré sú osvedčenou klasikou a určite vás a ani vašich hostí nesklamete. Nechajte sa zlákať na tieto obľúbené letné nápoje, ktoré nie lenže dobre chutia, ale dokonca aj vyzerajú. Nezabudnite do nich pridať pár lístkov čerstvej mäty, čerstvé ovocie a môžte servírovať. 

Mojito

Potrebujete: biely rum, trstinový cukor, limetka, limetková šťava, čerstvé lístky mäty, sóda

Mojito sa mieša priamo v pohári, tak, že do vysokého pohára vytlačíte šťavu z polovice limetky a pridáte trstinový cukor. Do polovice pohára nasypete ľadovú drť a na vrch prelomíte dve steblá mäty. Len mierne roztlačíte muddlerom a pohár doplníte ľadom až po okraj. Pridáte rum a premiešate. Nakoniec pridáte trochu sódy a ozdobíte čerstvou mätou.

Piňa Colada

Potrebujete: biely rum, ananásový džús, smotana, kokosové mlieko

Všetky ingrediencie spolu zmiešate a poriadne pretrepte. Hotový spenený nápoj nalejete do pohárov, doplníte niekoľkými kockami ľadu a ozdobíte plátkom ananásu.

Long Island Iced Tea

Potrebujete: vodka, gin, biely rum, tequila, limetková šťava, coca-cola, cukor, koktailová čerešňa a limetka na ozdobenie

Vodku, gin, rum, tequilu, limetkovú šťavu a cukor premiešate s ľadom v šejkri. Nalejete do pohára a dozdobíte limetkou a koktailovou čerešničkou.

Sangria 

Potrebujete: červené víno, brandy, pomaranč, citrón, jablko, červený melón, trstinový cukor, ľad

Všetky tekutiny spolu zmiešate a ovocie nakrájate. Všetko spolu nalejete do karafy, necháte v chladničke odstáť a podávate s ľadom.

Margarita

Potrebujete: tequila, pomarančový likér, šťava z limetky, limetka, ľad, soľ

Pohár vychladíte ľadom. Pred podávaním prejdite okraj pohára plátkom limetky a obaľte ho v soli. Do barového šejkru vložíte všetky ostatné ingrediencie a poriadne pretrepte. Scedíte do vychladeného pohára a dozdobte mesiačikom limetky na okraj pohára.

Mojito

Long Island Iced Tea

Sangria

Piňa Colada

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio