BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenkový tip: Podľahnite aj vy kúzlu ostrova Pag
zdroj: SAMphoto.cz

Dovolenkový tip: Podľahnite aj vy kúzlu ostrova Pag

Chorvátsky ostrov Pag je známy svojimi krásnymi piesočnatými plážami, športovými atrakciami, priezračným morom a výbornou gastronómiou. Ale i nočným životom, ktorý vyhľadávajú najmä mladí ľudia z celej Európy.

Ak ešte stále rozmýšľate, kam sa vydať za letným dovolenkovým dobrodružstvom, odporúčame navštíviť čoraz viac známe letovisko Pag v Chorvátsku. Nájdete tu 84 kilometrov pláži, okrem piesočnato-kamenistých, aj piesočnaté pláže, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi (Stará Novalja, Potočnica, Povljana). Medzi najkrajšie pláže patrí aj Čista plaža, ktorá je vzdialená 7 km od letoviska Mandre. Vďaka piesku a pozvoľnému vstupu do mora, veľmi vhodná aj pre najmenšie deti. Ostrov je vyhľadávanou destináciou aj pre mladých, ktorí sa chcú zabaviť, obľubujú nočný život a majú radi párty, ktorých na Pagu nikdy nie je dosť. Na ostrov sa dostanete buď trajektom alebo 340 metrov dlhým  Pagským mostom (Paški most).

Zaujímavosti ostrova Pag


Asi najznámejším produktom, ktorý neodmysliteľne patrí k tomuto ostrovu, je Pažský syr. Chovom oviec a výrobou syra sa živí i dnes veľká časť obyvateľstva. Je povestný svojou unikátnou vôňou i chuťou. Medzi ďalšie významné pochúťky patrí olivový olej, sušená bravčová šunka, morské ryby, čierne rizoto s kúskami sépie a jedinečné víno odrody biely Gegić. Symbol, ktorým je známe najväčšie mesto Pag je pažská čipka, ktorá tu má už veľmi dlhý čas svoje miesto. Usporadúva sa tu festival, ktorý je prehliadkou pažských krojov, hudby a tanca. V dedinke Lun a Tovarnele nájdete storočné olivovníky, ktoré sa zapísali pod ochranu UNESCA. Ďalšou zaujímavosťou sú aj početné pramene pitnej vody a početné podmorské vody, voda sa na ostrov dostáva popod morské dno. 

Pláž Zrče plná zábavy a hlasnej hudby


Ak chcete zažiť dokonalú párty dovolenku s množstvom zábavy, klubov, festivalov a barov priamo na pláži, odporúčame navštíviť jeden z klubov, ktorý sa nachádza priamo na pláži a je známym svojim priamym prenosom hudby od popredných svetových dj-ov. Preslávená pláž Zrče sa nachádza zhruba 3 km od mesta Novalja a ponúka nikdy nekončiacu zábavu, ktorá prebieha i v niekoľkých menších baroch. Vychutnáte si ju spojenú s kúpaním v mori na jednom mieste, počas celého dňa. Ak vás tento typ zábavy omrzí, skúste absolvovať jeden z výletov párty loďou, ktorá je zárukou skvelého zážitku, ktorý skrátka musíte zažiť, ak sa rozhodnete Pag navštíviť. 

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio