BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zabudnite na rozštiepené končeky: Prvá pomoc pre poškodené vlasy
zdroj: SAMphoto.cz

Zabudnite na rozštiepené končeky: Prvá pomoc pre poškodené vlasy

Doprajte svojim vlasom špeciálnu a intenzívnu starostlivosť a získajte vďaka našim tipom korunku krásy po akej už dlho túžite.

Vplyvom vonkajšieho prostredia sa môžu vlasy poškodiť a pokiaľ sa ich ochranná vrstva naruší, postupne strácajú vlhkosť, lesk a začínajú sa lámať. Ak túžite po dokonalom účese a vlasoch ako od kaderníka, doprajte svojim vlasom potrebnú starostlivosť. Zabudnite na suché, polámané vlasy ako bez života a vyhnite sa používaniu prípravkov, ktoré obsahujú nežiadúce látky (alkohol, silikóny, sulfáty), ktoré vlasy ešte viac vysušujú. Nesprávna starostlivosť a veľa chémie v produktoch škodia vašim vlasom. Odborníci radia, vyskúšajte prípravky s obsahom aloe vera, kokosového oleja, argánového oleja či glycerolu alebo pšeničných proteínov a doprajte svojim vlasom luxus, po ktorom túžia. Tieto dôležité látky im dodajú potrebnú hydratáciu a lesk.

Správna starostlivosť vlasov


Ak sú vaše vlasy prirodzene suché, vyhnite sa každodennému používaniu fénu či žehličky na vlasy, ktoré ich ešte viac vysušujú. V prípade, že sa chystáte k vode, používajte ochranu aj na vaše vlasy a ak sa dá, nevystavujte ich vplyvu morskej soli či chlóru. Výborne poslúži klobúk alebo šatka, ktorá ochráni pokožku hlavy i vaše vlasy pred dehydratáciou. Umývajte si ich len tak často, ako je nevyhnutné, neodporúča sa umývať vlasy každý deň. Používajte šampón s hydratačným účinkom, následne aplikujte kondicionér, ktorý má schopnosť vlasové vlákno uzavrieť a na záver si nezabudnite dopriať pár kvapiek oleja, ktorý aplikujte do končekov vlasov. Oleje chránia vlasy pred poškodením a dokonca potláčajú vzhľad rozštiepených končekov. Nezabudnite na pravidelné strihanie u kaderníka, ktoré by ste mali absolvovať približne každé dva mesiace.

Tip: Vyskúšajte prvú pomoc pre vlasy zničené po dovolenke a doprajte im masku z kokosového oleja. Tento prírodný zázrak totiž neobsahuje žiadnu chémiu a pomáha regenerovať slnkom zničené vlasy. Jeho molekuly dokážu preniknúť až do hĺbky a preto sa postará o výživu vašich vlasov už po niekoľkých použitiach. Stačí, ak si z neho spravíte zábal a nanesiete na mokré vlasy, necháte pôsobiť podľa možností čo najdlhšie a následne zmyjete. Výsledkom budete určite nadšení. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio