BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 netradičných a chutných receptov na raňajky, ktoré hravo zvládnete už za 5 minút
zdroj: SAMphoto.cz

5 netradičných a chutných receptov na raňajky, ktoré hravo zvládnete už za 5 minút

Vyskúšajte tieto netradičné tipy na zdravé, chutné raňajky a doprajte si čas, nie len na ich prípravu ale i samotnú konzumáciu.

Zvykne sa hovoriť, že raňajky predstavujú najdôležitejšie jedlo dňa. Ak však ráno nestíhate, existuje spôsob ako si dopriať raňajky, vďaka ktorým úspešne naštartujete každý nový deň. Stačí nájsť najľahší spôsob, dopredu si naplánovať, čo budete raňajkovať a zvládnete ich už za pár minút. Začnite svoj deň so zdravo a chutne. 

Raňajková miska
 
Stačí ak v miske zmiešate ovsené vločky a vaše obľúbené ovocie. Skvelá kombinácia sú čučoriedky, banán, ovsené vločky alebo mix bobuľového ovocia s jogurtom. Na vrch môžte nasypať chia semiačka a kúsky kokosu, ktoré doplnia chuť a sú zdrojom vitamínov. Také jednoduché, rýchle a chutné.

SAMphoto.cz
Chlieb a arašidové maslo
 
Vyskúšali ste už kombináciu arašidového masla a banánu? Ak nie, tak vložte toastový chlieb opiecť do hriankovača, natrite ho arašidovým maslom a na vrch nakrájajte banán. Môžte prípadne dozdobiť pár čučoriedkami a hotovo.

SAMphoto.czGrilovaná broskyňa

Ak ste o tejto pochúťke zatiaľ nepočuli, odporúčame vyskúšať. Nebudete ľutovať ani minútu. Ugrilujte na polovicu prerezeté broskyne na masle a cukre a následne konzumujete na opečenom toaste alebo v miske s jogurtom. Avokádový toast

Možností na prípravu tohto toastu je naozaj veľmi veľa. Vidličkou roztlačte mäkké avokádo na opečený toast, pridajte soľ, čierne korenie, pár kvapiek olivového oleja a podľa chuti môžte na vrch pridať aj vajíčko alebo opečenú červenú papriku. Ideálne raňajky na sobotného ráno, ktoré si vychutnáte pri dobrej káve alebo čaji.

SAMphoto.czSmoothie

Ak ste ešte neskúsili smoothie na raňajky, musíte ho vyskúšať, pretože je to naozaj nenáročné a rýchle. Chutné smoothie si pripravíte z vášho obľúbeného ovocia, ktoré máte aktuálne k dispozícii. Ak potrebujete energiu, vyskúšajte napríklad banánové. Do mixéra vložíte banán, mlieko, ovsené vločky a štipku mletej škorice. Možností je naozaj veľa a záleží len na vás ako sa rozhodnete a na čo máte chuť. Výber je na vás.

SAMphoto.cz

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio