BEAUTY.sk BEAUTY.sk

V tomto veku sú ženy najšťastnejšie! Čaká vás to, alebo je to už za vami?
zdroj: Samphoto

V tomto veku sú ženy najšťastnejšie! Čaká vás to, alebo je to už za vami?

Vek je síce len číslo, ale mnohé ženy majú so zvyšovaním tohto čísla naozaj veľkých strach. Neoprávnene.


Mnohé staršie ženy vám povedia, že práve 30tka je tým najlepším obdobím života. V tomto veku väčšinou už vieme, čo chceme a čo od života očakávame. Kam sa bude uberať naša kariéra, náš súkromný život a aké sú naše priority. Preto by mladšie ženy rozhodne nemali mať strach z prichádzajúcej číslice "3" v ich rokoch.

Dokonca jedna z najnovších štúdií uvádza, že práve tridsiatničky patria medzi najsebavedomejšie ženy. Konkrétne tie 33 ročné. Táto štúdia sa konala na vzorke 2000 žien starších ako 50 rokov.
A práve tie uviedli, že najšťastnejší, najvyrovnanejší život mali práve v tomto období. Zároveň sa vtedy cítili najsebavedomejšie a najpríťažlivejšie. Mnohé uviedli, že to bolo najmä vďaka vzhľadu a fyzickej stránke. V týchto rokoch majú mnohé ženy váhu, po akej túžia, sú spokojné a vyrovnané so svojim vzhľadom, ubúdajú im kožné problémy, nepribudli im ešte žiadne výraznejšie vrásky či šediny.
Prieskum opäť poukázal jasne i na to, že celkové sebavedomie je podmienené našim vzhľadom. Ak je žena spokojná sama so sebou, vyrovnaná, odráža sa to na jej sebavedomí a zároveň na vyžarovaní osobnosti. Ženy sa viac o seba starajú a dbajú na svoj zovňajšok, čo prospieva i celkovému duševnému zdraviu.

Tak čo, tešíte sa na toto životné obdobie?

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio