BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenkový tip: Zoznámte sa so smaragdovým ostrovom aj vy
zdroj: SAMphoto.cz

Dovolenkový tip: Zoznámte sa so smaragdovým ostrovom aj vy

Spoznajte čaro ostrova, ktorý má neobyčajne krásnu flóru i faunu.

Ostrov Thassos je najsevernejší ostrov rozprestierajúci sa v Egejskom mori. Je považovaný za jeden z najzelenších ostrovov Grécka a ukrýva bohaté prírodné dedičstvo ako i vzácne historické pamiatky z obdobia antiky. Vydajte sa na cestu ostrovom a spoznajte aj jeho krásy vnútrozemia, odmenou vám budú nevšedné zákutia i nečakané prekvapenia, ktoré ostrov ponúka. 

Olivový olej 

Olivovník tu považujú za požehnaný strom, z ktorého zúžitkujú naozaj všetko až do poslednej kôstky. Olivy slúžia na konzumáciu, vyrábajú z neho olivový olej, listy slúžia ako potrava pre dobytok, drevo slúži na zatepľovanie a končí v rukách rezbárov. Olivový olej je zdrojom antioxidantov a chráni pred infarktom. Zakúpiť si ho môžte na rôznych miestach ostrova, ako od miestnych výrobcov tak i v obchodoch ostrova. 

Limenas Thasou

Skrátene Thasos, hlavné a najväčšie mesto ostrova, nachádzajúce sa na severozápadnom pobreží, ktoré ponúka krásne pláže i starobylé časti mesta, ako trhovisko Agora, antické kamenné divadlo či Apolónov chrám. Necelých 12 km západne od mesta nájdete najkrajšiu pláž Golden Beach, ktorá je známa svojim zlatistým pieskom a plytkým vstupom do mora. 

zdroj: Instagram.com/mariakr78

Galéria Metalia

Rozprestiera sa na pláži Metalia a ide o jedinečné dielo z mramoru a bieleho kameňa, ktoré pripomína známy anglický Stonehenge. Podľa miestnej povery platí, ten kto sa postaví do stredu kruhu a siahne na kameň so svojim znamením a niečo si bude priať, splní sa mu to. To či je to pravda alebo mýtus, musíte sami posúdiť. 

Panagia 

Bývalé hlavné mesto ostrova s vlastnou menou. Toto mestečko ponúka nádherné prírodné pramene s krištáľovo čistou vodou, tradičné domčeky, kamenné uličky a dlažby, ktoré svojou krásou nadchýnajú nejedného návštevníka. 

Potos

Nachádza sa priamo na pláži a ponúka jemný piesok a nádhernú čistú vodu. Považuje sa za rušné turistické centrum, nájdete tu bohatý nočný život ale i romantickú atmosféru s množstvom barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú bohatú grécku kuchyňu. Cez deň to žije na pláži, večer zasa v tavernách a baroch, ktoré nájdete na promenáde rovno popri mori. 

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio